Yönetim Kurulu Başkanından Mesaj

Değerli Acıbademliler,

Geride bıraktığımız 2020 yılı, hayatta her şeyin başının sağlık olduğunu tüm dünyaya hatırlatan zorlu bir yıl oldu. Ülkemizde ilk olarak geçen yıl Mart ayında tespit edilen Covid-19 virüsü, yaşantılarımızdaki önceliklerimizi ve alışkanlıklarımızı baştan aşağı değiştirdi.

Bu olağan dışı süreçte olağanüstü çaba göstererek birer “kahraman” gibi çalıştığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsek az.

Yeri geldi ailenizden, sevdiklerinizden uzak kaldınız, yeri geldi yorgunluk ve uykusuzluk kelimelerinin yetersiz kaldığı anlarda dahi hastalarınıza “bir nefes sıhhat” sunmak için koşturdunuz. Umudun azaldığı anlarda asla ümitsizliğe kapılmayıp parlayan gözlerinizle hastalarınızın “umut ışığı” oldunuz.

30 yıl önce Acıbadem kültürünün temellerini atarken, tüm çalışanların bir aile olarak iyi günde ve kötü günde, hep birlikte, “tek nefes, tek yürek” olmasını hedeflemiştik. Bugün geldiğimiz noktada 22.000 kişilik kenetlenmiş bir ailenin parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Bu kültürün temellerinin atılmasında ve sürdürülmesinde çok büyük katkısı olan, Acıbadem’de kurulan ilk hastanemizin “kurucu başhekimi” Dr. Şinasi Can’ın ismini de saygıyla yâd etmek isterim. Geçtiğimiz günlerde ebediyete uğurladığımız Dr. Şinasi Can; mesleki tutkusu, çalışkanlığı, enerjisi, alçak gönüllülüğü, bilgi birikimi gibi değerler bıraktı. Kendisine duyduğumuz sevgi, saygı ve minnet gereği, Acıbadem’de yer alan ilk hastanemizin adını bundan sonra “Dr. Şinasi Can Hastanesi” olarak değiştirerek onun aziz hatırasını yaşatmak istiyoruz.

Sizlerin de sahip çıktığınız ve çıkmaya devam edeceğiniz bu misyon ve değerleri, tıpkı Dr. Şinasi Can gibi gelecek kuşaklara önemli ve büyük bir miras olarak bırakmak üzere koruyacağınıza ve devredeceğinize inanıyorum.

İnsana sağlık sunmak amacıyla geliştirdiğimiz, sahiplendiğimiz ve yaşatılması için azimle çabaladığımız tüm değerler, bugün insan sağlığına yaptığımız katkıyı büyütürken, geleceğe de ışık tutacak…

Salgın sürecinde büyük bir özveriyle çalışırken virüse yakalanan ve tüm çabalara rağmen hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

30. senemizi kutladığımız 2021 yılının ve gelecek yılların sevdiklerimize korkusuzca sarılacağımız, sokakta özgürce nefes alacağımız, sağlıklı, mutlu ve “normal” günler getirmesi dileğimle…

Mehmet Ali Aydınlar

Yönetim Kurulu Başkanı

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.