Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Haftası Etkinlikleri

Acıbadem Maslak Hastanesi olarak 16 Mayıs tarihinde saat 14:30-17:30 saatleri arasında B4 Konferans salonunda Hemşirelik Haftası Etkinliği gerçekleştirildi.

Programa Hastane Direktörü Burcu Gün, Başhekim Metin Uzun, Direktör Yardımcılarımız, Başhekim yardımcısı, Hemşirelik Hizmetleri, Destek Hizmetleri, Hasta İlişkileri ve Üniversiteden hocalarımız gibi birçok departmandan katılım sağlandı.

Hemşirelik Haftası için Gelenekten Geleceğe Yolculuk Anlatı Tiyatrosu gerçekleştirildi. Tiyatro bitiminde 2023 yılı En’lerimiz Ödül Töreni gerçekleştirildi. Keyifli bir program gerçekleştirildi.

Ataşehir Acıbadem Hastanesi olarak hemşirelik haftası kutlamaları 15 Mayıs 2024 tarihinde hastane konferans salonunda organize edilmiştir. Fuaye alanında toplu resim çekimlerinin ardından program Hemşirelik Andı’nın okunması ile başlamıştır. Yöneticilerin konuşmaları ile başlayan program, hemşirelik mesleğinin değerlerinin yer aldığı video gösterimi “Geçmişten Geleceğe Hemşirelik Kıyafetleri Defilesi”, çeşitli yarışmalar ve kareoke gösterileri ile keyifle kutlanmıştır.  Ödül alan birimlere plaketleri takdim edilerek devam eden program pasta kesimi ile sonlandırılmıştır.

 

Acıbadem Ataşehir Hastanesi, Hemşirelik Haftası Etkinlikleri kapsamında 16 Mayıs tarihinde Ataşehir Wonderkids Academy College  çocuklar ile kutlama yapmaya gitti. KVC Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Sn. Asiye Afşar çocuklara hemşirelik mesleğinin görevleri, sağlıklı yaşam ve el yıkama konularının yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi. 17 çocuk ve 4 öğretmenin katılım sağladığı etkinlikte özellikle El Yıkama ve Kişisel Hijyen konuları üzerinde duruldu.

Acıbadem Bodrum Hastanesi tarafından 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası nedeniyle 17 Mayıs 2024 tarihinde 16:00-18:00 saatleri arasında hastanede balonlarla süslemeler yapılarak, masalar ve ikramlıklar hazırlandı. Hemşirelik Hizmetlerine Müdürlüğüne bağlı çalışanlarımızın katıldığı etkinlik düzenlendi.

Hastane Direktörü Sn. Arzu Karataş, Hastane Başhekimi Sn. Nadir Şenel ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürümü Sn. Ayşe Atasever Sülün “Hemşirelik ve Hemşirelik Mesleğinin Önemini” vurgulayan sunumlarını gerçekleştirdiler.

Sunumlardan sonra Acıbadem Bodrum Hastanesi’nin tüm Hemşirelik Hizmetlerine bağlı çalışan hemşirelerin isimlerinin bulunduğu pasta herkesle beraber kesildi. Program slayt gösterisi ile sonlandırıldı.

 

“Dünya Hemşirelik Günü” modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’nin doğum günü olan 12 Mayıs’ta tüm dünyada olarak kutlanmaktadır. 12–17 Mayıs tarihleri arasında da hemşirelik haftası olarak Uluslararası Hemşireler Birliği’nin (ICN) belirlediği tema doğrultusunda çeşitli etkinlikler yapılıyor. Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde Uluslararası Hemşireler Birliği 2024 yılı için belirlenen “Bizim Hemşirelerimiz, Bizim Geleceğimiz: Bakımın Ekonomik Gücü” teması ile 16 Mayıs tarihinde Atakent Konferans Salonunda tüm hemşirelerimizi katılımı ile kutlandı.

Program Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Direktörü, Dr. Celal Dağ, direktör yardımcıları, Ayşe Cengiz ve Levent Civan Uncu, hastane başhekim yardımcısı Dr. Kenan Çekem’in açılış konuşmalarını yaptığı program Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Cihan Sütlü’nün konuşması ile devam etti.

Sn. Sütlü’nün konuşmasından sonra tanınmış kişiler tarafından hemşirelerimize iletilen mesaj videoları izlendi. Program 2024 yılında bilimsel çalışmalarını tamamlayarak hemşirelik bilimine katkı sağlayan, Acıbadem Hemşirelik E- dergiye makale ve hikaye yazan ve Nisan ayında ATAK Bilgi yarışmasında birinci olan bölümlere plaketlerinin takdim edilmesi ile devam etti.

Plaketlerim verilmesinin ardından tüm hemşireler ve yöneticiler ile birlikte pasta kesilerek müzik dinletisi eşliğinde program 16:00 da sonlandırıldı.

Acıbadem Dr. Şinasi Can Hastanesi’nde Uluslararası Hemşireler Günü kutlamaları için; hasta teşekkürlerinden oluşan köşe oluşturuldu. Hemşirelik Haftası Etkinliğine özel tüm hemşireler için beyaz renk kıyafet konsepti oluşturuldu ve hemşirelik kepleri giyilerek farkındalık yaratıldı. Etkinlikte bölümlere özel slayt gösterisi gerçekleştirildi, hemşirelik mesleği kapsamında mizah içerikli video gösterisi paylaşıldı. “Bizim Hemşirelerimiz Bizim Geleceğimiz,Fark Yaratır” sloganlı Hemşireler Günü Pastası kesildikten sonra tüm Hemşirelik Hizmetlerine bağlı çalışanlara  Aplus hediye kartı (kahve ve tatlı) verilerek etkinlik sonlandırıldı.

 

Acıbadem Kayseri Hastanesi Hemşirelik Haftası Etkinliği 17 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Etkinlik Hastane Direktörü ve Başhekimi Ömer Akbeyaz’ın açılış konuşması ile başladı.  Sn. Akbeyaz’ın konuşmasından sonra Hasta Bakım Sorumlusu Sn. Özlem Canayaz’ın “Geçmişten Geleceğe Hemşirelik” adlı sunumu gerçekleştirdi.

Programda 2023 yılı Eğitim İhtiyaç analiz sınavından en yüksek notu alan Sn. Selami Bulut, Sn. Aslı Susam’a ve bölüm bazlı 1. olan MSÜ ekibine plaket verildi.

Ayrıca 2023 yılında Hasta Memnuniyetinde en çok teşekkür alan  acil servisten hemşiresi Sn. Çiğdem Özel ve poliklinik hemşiresi Sn. Yunus Emre  Bahar’a başarılarından dolayı ve 2023 yılında en çok kalite çalışması yapan 2. Kat B Blok ekibine plaketleri takdim edildi.

Program 5 Mayıs Dünya El Hijyeni için hazırlanan slayt gösterimi ve Hemşirelik Hizmetlerine bağlı çalışanlar arasında yapılan anket çalışması sonucunda çıkan EN’lerimizin video sunumu ile sonlandırılmıştır.

 

Acıbadem Fulya Hastanesi olarak 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası kapsamında 14 Mayıs Salı günü Aplus  Kahvaltı Organizasyonu ve 15:30-17:00 arasında Bilimsel Program gerçekleştirilmiştir. Ödül töreni ve bilgi yarışması ile program sonlandırılmıştır.

Acıbadem Kent Hastanesi Hemşirelik Haftası etkinliği 20.05.2024 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Programda Hastane Direktörü Sn. Arzu Karataş, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Çağrı Büke ve HHM vekili Sn. Zerrin Kızılay açılış konuşmalarını yapmışlardır.

Etkinlik sonunda “El Yıkama Oranı En İyi Olan, Enfeksiyon Alan Bulgusu En Az Olan, Turnover Oranı En Düşük  Olan , Hasta Düşmesi Gerçekleşmeyen, Zorunlu Eğitim Tamamlanma Oranı En Yüksek,  Hastane İçi  En Çok Destek Veren, Kişi Başına Düşen Eğitim Saati En Yüksek, EİAS Ortalaması En Yüksek, Bölüm Oryantasyon Değerlendirme Sonucu En Yüksek, Klinik Son Test Ortalaması En Yüksek, En Fazla Hasta Kabul Eden Bölümlere ve En Çok Teşekkür Alan Çalışanlara plaketleri takdim edilmiştir.

 

Acıbadem Taksim Hastanesi Hemşirelik Haftası etkinliği 13.05.2024 tarihinde gerçekleştirilmiştir.Hastane yöneticilerimizin açılış konuşmaları sonrasında 2023 yılı faaliyet raporu  Hemşirelik Hizmetleri Müdürü tarafından sunulmuştur. Gzeteci ve köşe yazarı Ayşe Arman’ın katılımıyla taçlandırılan programda, yüksek lisans tez sunumları ve başarı hikayesi anlatımları gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

Hemşirelik haftası kapsamında “Acıbadem Bakırköy Hastanesi”nde 24 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenen etkinliğe hastane yöneticileri ve hemşirelik hizmetleri çalışanları katılarak keyifli vakit geçirdi. Etkinlikte aynı zamanda Çocuk Gözüyle Hemşirelik videoları, Reels ile Biz videoları yayınlandı. Etkinlik hemşirelik haftası pastasının kesilmesi ve ikramlar ile devam etti.

Acıbadem Bursa Hastanesi Direktörü Sayın Huriye Güdül Derici tarafından kendisinin de katılımı ile Hemşirelik Haftasını kutlamak amacıyla kahvaltı organizasyonu gerçekleştirildi.

Hemşirelerimizin Hemşirelik Haftasını ‘’12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü Kutlu Olsun’’ temalı pasta keserek birlikte kutladık. Bursa Acıbadem Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Sayın Ayfer Karakoyun ve Hasta Bakım Sorumlusu Sayın Şükran Özdemir tarafından bölümler ziyaret edilerek Hemşirelik Haftası kutlandı.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.