Beyin ve Sinir Cerrahisi Günleri “Gamma Knife Teknolojisinin Kullanımı”

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Günleri kapsamında “Gamma Knife Teknolojisinin Kullanımı” isimli programı 01.07.2022 tarihinde webinar üzerinden gerçekleşti.

Prof. Dr. Koray Özduman’ın ameliyatta olması sebebi ile “Gamma Knife Nedir?” isimli konuyu Acıbadem Altunizade Hastanesi, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Asistan Hekimi Ass. Dr. Meftun Zerbizade anlattı. Meftun bey bu sunumdan sonra kendi sunumu olan “Gamma Knife Hasta Seçim Kriterleri Nelerdir?” isimli sunumunu sundu. Meftun bey sunumunda Gamma Knifenin hangi tümör çeşitlerinde kullanıldığından, hasta seçim kriterlerinden ve maske özelliğinden bahsetti.

Ass. Dr. Meftun Zerbizade’nin sunumundan sonra Acıbadem Altunizade Hastanesi Beyin Cerrahisi Vaka Yönetici Hemşiresi Aykut Döngel “Gamma Knife İşleyiş Süreci, İşlem Öncesi Hasta Hazırlık ve İşlem Sonrası Hasta Bakımı” isimli sunumunu sundu. Sn. Aykut Bey sunumunda Gamma Kinefe işleyiş sürecinden, işlem öncesi hasta hazırlığında neler yapılması gerektiğinden ve işlem sonrası hasta bakımında nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetti.

Sunumlar bittikten katılımcılar akıllarına takılan soruları konuşmacılara sordular ve program bitiminde katılımcılardan olumlu dönüşler alınarak program sonlandırıldı. Online olarak düzenlenen söyleşiye toplam 46 kişi katılım sağladı.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.