Human Papilloma Virüs-Güncel Yaklaşımlar

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesinde “Human Papilloma Virüste Güncel Yaklaşımlar” programı 25 Ağustos 2021 tarihinde webinar üzerinden gerçekleşti.

Prof. Dr. M. Faruk Köse söyleşide; Human Papilloma Virüs (HPV) enfeksiyonunu, rahim ağzı kanseri ile ilişkisini, HPV tiplerini, bulaş yollarını, Türkiye’deki ve dünyadaki güncel durumları, HPV ve serviks kanserini önlemek için neler yapılması gerektiğini, aşılama programlarını ve HPV hakkında doğru bilinen yanlışları aktardı.

Prof. Dr. M. Faruk Köse’nin sunumundan sonra Doğum ve Kadın Hastalıkları Servisi Sorumlu Hemşiresi Ezgi Öztürk “Human Papilloma Virüs Tanı ve Tedavisinde Hemşirelik Yaklaşımları” sunumu paylaştı.  Ezgi hanım sunumunda HPV’nin tanı yöntemlerinden, tedavisini,  tedavi sonrası hastalara yapılan hemşirelik yaklaşımlarını ve taburculuk eğitimlerini aktardı.

Sunumlar bittikten katılımcılar akıllarına takılan soruları konuşmacılara sordular ve program bitiminde katılımcılardan olumlu dönüşler alınarak program sonlandırıldı. Online olarak düzenlenen söyleşiye toplam 44 kişi katılım sağladı.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.