İnfertilite Hemşireliği Sempozyumu

Üreme Sağlığı ve İnfertilite Hemşireler Derneği ve Acıbadem Fulya Hastanesi IVF Koordinatörlüğü tarafından 23 Şubat 2024 tarihinde 08:00-17:00 saatleri arasında Acıbadem Fulya Hastanesi Çırağan Toplantı Salonunda “İnfertilite Hemşireliği Sempozyumu” gerçekleşmiştir. Sempozyum Başkanlığını İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tülay Yılmaz ve Acıbadem Fulya Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Hale Göksever Çelik yapmıştır. Sempozyum dört oturum olarak gerçekleşmiştir.

İlk oturumun başkanlığını Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimi Prof. Dr. Faruk Buyru ve Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Hale Göksever yapmış olup oturumda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ebelik Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Handan Özcan “İnfertilite Tanımı ve Tanı Yöntemleri” konulu sunumunu, Tüp Bebek ve Kadın Hastalıkları hekimi Prof. Dr. Ercan Baştu  “İnfertilite Yönetiminde Kullanılan İlaçlar ve Protokoller” konulu sunumunu, Acıbadem Fulya Hastanesi hekimi D. Hakan Çakır “İnfertilite Erkeğin Değerlendirilmesi” konulu sunumunu,  Acıbadem Fulya Hastanesi IVF  hemşiresi Emine Demircioğlu “İnfertilitede İlaç Uygulamaları” konulu sunumunu gerçekleştirilmiştir.

İkinci oturum başkanlığını İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tülay Yılmaz ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Doğum Ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Doç Dr. Dilek Potur yapmış olup oturumda Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimi Prof. Dr. Faruk Buyru “PCOS v İnfertilite” konulu sunumunuAcıbadem Fulya Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Hale Göksever Çelik “Endometriozis ve İnfertilite” konulu sunumunuAcıbadem Fulya Hastanesi Kadın Hastalık ve Doğum hekimi Dr. Selcen Bahadır “İnfertilite ve Cinsel İşlev Bozuklukları” konulu sunumunuAcıbadem Fulya Hastanesi IVF koordinatörü Neşe Keleş “İnfertilite Hemşirelerinin Gelişen Rolleri” konulu sunumunu gerçekleştirilmiştir.

Üçüncü oturum başkanlığını Acıbadem Fulya IVF Koordinatörü Neşe Keleş ve Acıbadem Fulya IVF bölümü Laboratuvar Sorumlusu Hasan Belli yapmış olup oturumda Acıbadem Fulya Kadın Hastalıkları ve Doğum Hekimi Prof. Dr. Derya Eroğlu “IVF Gebeliklerinin Takibi” konulu sunumunu,  İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji Ve Genetik Bölümü, Moleküler Biyoloji Ve Genetik Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Tuba Günel “Tekrarlayan Düşükler ve IVF Başarısızlıklarının Genetiğin Rolü” konulu sunumunu, Acıbadem Fulya Hastanesi  Başhekimi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Hekimi Prof. Dr. Hüsnü Görgen “Kanser Hastalarında Fertilite Prezervasyonunun Önemi” konulu sunumunu, Acıbadem Mehmet Ali Aydınları Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Öğr. Gör. Dr. Merve Coşkun “İnfertilite Tedavi Sürecinde Karşılaşılabilecek Komplikasyonlar ve Hemşirelik Yaklaşımı” konulu sunumunu gerçekleştirmiştir.

Dördüncü oturum başkanlığını Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihe Kızılkay Beji ve Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Dölümü, Doğum Kadın Hastalıkları Hemşirelik Anabilim Dalı Prof. Dr. Nurdan Demirci yapmış olup Acıbadem Fulya Hastanesi Embriyoloğu Ayhan Salih Ergingoç “İnfertilitede Embriyoloji ve Androloji konulu sunumunu, Ataşehir Acıbadem Hastanesi IVF Koordinatörü Hatice Özkan “Üyte Yönetmeliği” konulu sunumunu, Acıbadem Fulya IVF bölümü Laboratuvar Sorumlusu Hasan Belli “IVF Laboratuvarında Teknolojik Gelişmeler ve Acıbadem Fulya IVF Laboratuvarı” konulu sunumunu, Koç Üniversitesi Hastanesi IVF Koordinatörü Havva Şeyma Yılmaz Sinan “IVF Kayıtlarında Önemli Detaylar” konulu sunumunu gerçekleştirmiştir.

 

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.