Kanserden Korunmak İçin Neler Yapmalıyız

 ‘‘1-7 Nisan Kanseri Haftası’’ nedeniyle Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi’nden Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Fulya Ağaoğlu, Tıbbi Onkoloji Hekimi Doç. Dr. Leyla Özer ve Doç. Dr. İbrahim Yıldız,  Hem. Elnur Köseoğlu, Dyt. Elif Nida Zafer ve Dyt. Alev Erkan, 4 -5 Nisan tarihinde ‘‘Kanserden Korunmak İçin Neler Yapmalıyız?’’ söyleşisi için Doğa Koleji ve Topkapı Okulları OSB Meslek Lisesi öğrencileri ile okullarında buluştu.

Doğa kolejinde öğrencilere kanserden korunmak için, Doç. Dr. Leyla hanım tarafından kanser tarama ve korunma yolları, Dyt. Nida hanım tarafından beslenme önerileri ve Hem. Elnur Hanım tarafından da sağlıklı yaşam ve kanserden korunmada egzersizin öneminden bahsedildi. Toplam 250 öğrencinin katılımının olduğu program, öğrencilerin olumlu geri dönüşleri sonrası sonlandırıldı.

                       
Topkapı okulları OSB Meslek Lisesi öğrencilerine ise kanserden korunmak için, Prof. Dr. Fulya hanım tarafından Sigara ve kanser ilişkisi, Doç. Dr. İbrahim Yılmaz tarafından kanserin ne olduğu tarama ve korunma yollarının nasıl olduğu,  Dyt. Alev hanım tarafından beslenmenin önemi ve Hem. Elnur hanım tarafından da sağlıklı yaşam ve kanserden korunmada egzersizin öneminden bahsedildi Toplam 150 öğrencinin katılımının olduğu program sonunda okul müdürü ve Prof. Dr. Fulya Hanım salonda bulunan öğrencilere sigara kullanımı ile ilgili düşüncelerini sordu ve anlatılanlardan sonra sigarayı bırakacaklarını ileten öğrenciler oldu.

                       
Organizasyonel desteklerinden dolayı “Kurumsal İletişim Departmanı”na çok teşekkür ederiz.

 

  • Paylaş

Önceki Yazı Ulusal Üreme Sağlığı ve İnfertilite Kongresi
Sonraki Yazı 15. Ulusal TKCD 2018

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.