Yoğun Bakımda Multidisipliner Ekip Çalışması

Acıbadem Eskişehir Hastanesinde Mayıs ayı Yoğun Bakım Farkındalık Ayı kapsamında gerçekleştirdiğimiz Yoğun Bakıma Multidisipliner Ekip Çalışmasıadlı söyleşi programı 29 Mayıs 2023 tarihinde webinar üzerinden gerçekleşti.

Genel Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Zuhal Kökçü söyleşide “Yoğun Bakıma Multidisipliner Ekip Çalışması” sunumunu paylaştı. Zuhal Kökçü sunumunda Yoğun Bakımlarda sağlık ekibi nasıl olmalıdır, ekip nasıl olunur? Yoğun bakımlarda sağlık ekibi; her hizmet grubunun ortak amaca yönelik olarak bir araya geldiği, üyelerin sorumluluk ve yetkileri paylaşarak işbirliği içinde çalıştığı işlevsel ekipler olduğunu, Yoğun Bakımdaki ekip üyeleri arasında etkileşimi arttırmak ve koordinasyonu sağlamak amacıyla komiteler oluşturulabileceğini ifade etti. Sağlık ekibi kendi içinde belli hasta sorunlarına yönelik yaklaşımlarını belirli prosedürler ile yazılı hale getirip, prosedürleri uygularken uyulması gereken ilkelere bağlı kalınması gerektiği konuları ile ilgili sunumunu webinar olarak sundu.

Genel Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi, Başhekim Dr. Volkan Ertuğrul Yoğun Bakımda ekip çalışması ile ilgili görüşlerini iletti ve soru cevap şeklinde interaktif bir oturum oldu.

Söyleşiye toplam 70 kişi katılmış olup sunum sonrası konuşmacılara katılımcıların soruları yönlendirilerek program sonlandırıldı, katılımcılar ve konuşmacılarla birlikte verimli bir program gerçekleşmiştir.

  • Paylaş

Önceki Yazı 6.Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Kongresi
Sonraki Yazı Çarşamba Sohbetleri

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.