21. Ulusal Cerrahi Kongresi 16. Cerrahi Hemşireliği Kongresi

21. Ulusal Cerrahi Kongresi ve 16. Cerrahi Hemşireliği Kongresi 11-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi. Bu kongrede cerrahi hemşireliği ile ilgili bakıma yönelik son gelişmelerin gözden geçirilmesi sağlandı ve bu konuda deneyimleri olan meslektaşlarımızın görüşlerini paylaştıkları; 15 adet panel, yedi konferans, beş bildiri oturumu, iki karşıt görüş oturumu ve iki kurs, iki ortak oturum, 32 sözel bildiri ve 73 poster bildiri sunumu gerçekleştirildi.

Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü ameliyathane hemşirelerinden 5 kişi programa katılım sağladı. Sempozyumun bilimsel sürecinde 1 kurs konuşması, 1 ortak oturum panelistliği ve 1 panel konuşması görevinde rol alındı.

Bilimsel programda, 30 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen “Meme Kanserinde Bakım” balşlıklı kursta Ameliyathaneler ve MSÜ Koordinatörü İlknur Yayla tarafından “Hasta Gözüyle Lenfödem” konulu sunum yapıldı. Acıbadem Atakent Hastanesi Ameliyathane Hemşiresi Suzan Tay tarafından “Ameliyathanede Güncel Yaklaşımlarda Hemşirelik” konulu video oturumunda “Robotik Cerrahide Hemşirelik” sunumu gerçekleştirildi.

Ayrıca Ameliyathaneler ve MSÜ Koordinatörü İlknur Yayla kongrenin bilimsel programında hekimler ile birlikte yapılan “Mahkeme Kapısı – Cerrahide Dava Konusu Olabilen Sorunlar” konulu bir buçuk saatlik ortak oturumda panelist olarak görev yaptı.

                       
21. Ulusal Cerrahi Kongresi ve 16. Cerrahi Hemşireliği Kongresi meslektaşlarımızın güzel paylaşımlar yaşadığı verimli ve başarılı bir kongre oldu.

 

 

  • Paylaş

Önceki Yazı 1-7 Nisan Bursa Acıbadem Hastanesi Kanser Etkinlikleri
Sonraki Yazı Anne Sütü Mucizesi

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.