4.Acıbadem Bursa Organ Nakli Günleri

Acıbadem Bursa Hastanesi tarafından düzenlenen  ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen toplantının mottosu; ‘Kaliteli Yaşam’dır.

“4.Acıbadem Bursa Organ Nakli Günleri’’“ 18 Mayıs 2024 tarihi 08:00-17:00 saatleri arasında Almira Hotel’ de gerçekleştirildi.

Sayın Prof. Dr. Bülent Oktay tarafından başlatılan sempozyum programı, Acıbadem Bursa Hastanesi Direktörü Sayın Huriye Güdül Derici’nin açılış konuşması ile devam etti.

Oturum 1: Hemodiyaliz oturumunda Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Sayın Dr. Uğur Kaya ‘Hemodiyalizde Damar yolu-Hayat yolu, Diyaliz Hekimleri ve Nefrologlara Mesajlar’ konulu sunumunu gerçekleştirdi. Dr. Ender Hür Hemodiyalizde Hasta Yaşam Kalitesini Arttıran Tedavi Yöntemleri sunumlarını gerçekleştirdi.

Oturum 2: Böbrek Nakli oturumu Dr. Tibet Erdoğru ve Dr. Hüseyin Çelik başkanlığında; Bursa Acıbadem Hastanesi Ameliyathanesi’nden canlı olarak gerçekleştirildi. Cerrahlar; Dr. Bülent Oktay, Dr. Murat Şamlı, Dr. Mahmut Esat Danışoğlu olup, Anestezi ekibi; Dr. Ferda Kahveci, Dr. Reşat Gökağaçlı, Dr. Uğur Özel, Dr. Alev Sönmez katılımı ile gerçekleşen alıcı vericili nakli katılımcılar canlı izleme fırsatı buldu.

Oturum 3: Post Transplant Dönem oturumu Dr. İdris Şahin ve Dr. Mehmet Tanrısev başkanlığında;  Dr. Caner Süsal Akut Rejeksiyon Tanısında Yeni Biyobelirteçler konulu, Dr. Soner Duman İmmunolojik Riskli Hastalara yaklaşım ve yönetim konulu, Dr. Özlem Yörük Renal Transplantlı Hastalarda Viral Enfeksiyonlar ve Tedavileri konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

Oturum 4 : Hemşirelik oturumunda Organ Nakli Servisi Sorumlu Hemşiresi Sayın Cemile Aksoy İstek tarafından ‘Peritransplant Dönemde Hemşirelik Bakımı’ konulu sunumu iletildi.

Dr. Ender Hür ve Hem. Sevginar Şentürk başkanlığında;  Hem. Hicran Yıldız Hemşireler Geleceğimiz; Bakımın Ekonomik Gücü konulu, Hem. Gülseren Pehlivan Hemodiyaliz Hastasının Seans Boyunca Takibi ve Hemşirelik Bakımı konulu, Hem. Gülbahar Kirikçi Periton Diyaliz Hastasının Takibi ve Hemşirelik Bakımı konulu,  Hem. Cemile Aksoy İstek ‘Peritransplant Dönemde Hemşirelik Bakımı’ konulu sunumlarını geçekleştirildi. Hem. Yeşim Tola tarafından ‘’Yaş Döngüleri; Aşk Yaşta mı? Başta mı?’’ konulu sunum iletildi.

 

 

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.