Ana 2020 Ulusal Hemşirelik Ayı Webinar: Sesinizi Duyurun – Hemşireliği Geliştirmek İçin Hikâye Anlatımını Kullanın

Web Seminerde Neler Öğrendik?

Hemşirelerin hikâyeleri bilgilendirici, ilham verici ve iyileştiricidir, bu nedenle ANA, Hikâye Anlatımını Hemşire ve Ebe Yılı boyunca önemli bir girişim olarak başlatmıştır.

Tarihi bugün yaşamaktasınız ve deneyimleriniz hemşirelik mesleğinin geleceğini etkileyecektir. Bu benzeri görülmemiş küresel salgın sırasında fark yaratıyorsunuz ve paylaşmak için direncinizi esnekliğinizi, stresinizi, umudunuzu, desteğinizi gösteren hikâyeleriniz var.

 

Web Seminerde usta hikâye anlatıcısı ve fotoğraf etnografı yazarı Carolyn Jones hikâyelerimizi paylaşırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlattı.

Harika Hikâye Anlatımının 6 Sırrı

  • Hikâye anlatımı bize birbirimizin yerine geçme şansı verir.
  • İyi bir hikaye, anlatan kişinin ne kadar sevgi ve tutkulu hissetmesiyle alakalıdır.
  • Aaron Sorkin, her harika hikâyenin niyeti ve engeli olduğunu söyler. Birisi bir şey ister ve bir başka şey onu elde etmede yolunda önüne taş koymaya çalışır.
  • En büyük engel, bizler bu konuda iyi olmadığımızı düşünüyoruz, ama hepimiz hep hikayeler anlatıyoruz – zaten yapıyorsunuz.
  • Daha iyi bir hikâye anlatmak için en iyi tavsiye, hikayeyi neden anlattığınızı hatırlamaktır.
  • İçinde yaşadığımız şu dünyada, insan deneyimlerini dinlemeye her zamankinden daha açız.

Bu teknikleri, yeni bir meslektaşınızı işe alırken, yıllık performans incelemenizi geliştirmek veya çalışmanızın sağlık bakımına olan katkısını açıklarken gibi çeşitli ortamlarda kullanabilirsiniz.

Daha çok hikâyelerimizi anlattığımızda, her yerde hemşirelerin farkındalığını ve değerini artırmak için çalışıyor bir fark yaratıyor oluruz.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.