Acıbadem Altunizade Hastanesi “ENDOMARCH ETKİNLİKLERİ”

Endometriozis üreme çağındaki her on kadından birinde görülen, yaşam kalitesini bozan ve menopoza kadar devam eden önemli bir hastalıktır. Mart ayı endometriozis hastalığı farkındalık ayı olarak kabul edilmiştir.

Acıbadem Altunizade Hastanesi EndoMart kapsamında Farkındalık Etkinlikleri gerçekleştirildi.

2 Mart 2023 Perşembe günü ENDOMARCH ETKİNLİKLERİ-1 “Menstrual İyilik Hali” Prof. Dr. Taner Usta tarafından sunulmuş olup programa 41 hemşire katılım sağlamıştır.

Prof. Dr. Taner Usta sunumunda Jinekolojik Hastalıklar İle İlgili Yanlış Bilinenler, Endometriozis Nedir?, Smear Testi Vermek İçin Nasıl Hazırlanmalı?,  Jinekolojik Hastalıklarla İlgili Yanlış Bilinenler, Endometriozis’ten Nasıl Şüphe Edelim?, Risk Arttıran Faktörler, Hasat Hikayeleri ve Ağrı konularından bahsetti.

23 Mart 2023 Perşembe ENDOMARCH ETKİNLİKLERİ -2  “Endometrioziste Ameliyat Öncesi, Sırası, Sonrası Bakım”  isimli programda Endometriozis Vaka Yönetici Hemşiresi Tuğçe Yılmaz ve Ameliyathane Hemşiresi Aygül Zilci  tarafından sunumları gerçekleştirilmiş olup programa 48 hemşire katılım sağlamıştır.

Endometriozis Vaka Yönetici Hemşiresi Tuğçe Yılmaz ve Ameliyathane Hemşiresi Aygül Zilci sunumlarında Endometriozis Nedir?, Ameliyatı Nasıl gerçekleştirilir?, Açık Teknik ve Kapalı Teknik Endometriozis Ameliyatı, Robotik Cerrahi, Skar Endometriozis, Laparoskopik Cerrahi’de Avantajlar, Komplikasyonlar, Hastanın Ameliyat Süreci ve Bakım Haritası, Endometrioziste Ameliyat Öncesi-Sırası-Sonrası Bakımdan bahsettiler.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.