Acıbadem Bağdat Tıp Merkezi Multidisipliner Söyleşi: Baştan Sona “AŞI”

Acıbadem Bağdat Tıp Merkezi tarafından düzenlenen “Multidisipliner Bakım Söyleşi”si Acıbadem Sağlık Grubu çalışanlarına duyurularak webinar üzerinden 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Söyleşi programında Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Huri Aydoğan aşının öneminden ve aşı olunmadığında karşılaşılabilecek durumlar hakkında bilgilendirme yaptı. Poliklinik hemşiresi Sn. Birgül Ayça İmir “Baştan Sona Aşı” konulu sunumu gerçekleştirdi.

Dünyada ve ülkemizde çocukluk dönemi enfeksiyon hastalıklarının ve bebek ölümlerinin azaltılmasında yer alan bağışıklama programlarının önemi ve bu programların etkinliğinde multidisipliner olarak hekim ve hemşireler önemli roller almaktadır. Söyleşide; aşılama hakkında bağışıklama yapılacak risk gruplarının seçimi, aşı temini, aşıların saklanması, aşıların uygulaması, taşınması, kayıt edilmesi gibi işlevlerinin yanı sıra, hastaların eğitiminin önemine yer verilen söyleşide katılımcıların soruları ve katkıları alındıktan sonra programa son verildi.

Poliklinik Sorumlu Hemşiresi Kübra Saliji moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa 40’ın üzerinde katılımcı olup konuşmacılar ve katılımcılar ile birlikte verimli bir program gerçekleştirilmiştir.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.