Acıbadem Internatıonal Hastanesi Online Multidisipliner Söyleşiler I:Mekanik Ventilasyon

Acıbadem International Hastanesi bünyesinde gerçekleştirdiğimiz multidisipiliner söyleşilerin birincisi olan  Mekanik Ventilasyon  konulu söyleşimiz 12.11.2021 tarihinde webinar üzerinden gerçekleşti.

 

Programda ;

Doç. Dr. Bülent Güçyetmez; Solunum mekaniği ve mekanik  ventilasyonun genel  ilkeleri  ,  Sepsis  ve ARDS de mekanik ventilasyon stratejileri sunumunda  pandemide Covid 19 hastalarında koruyucu mekanik ventilasyon tedavisinden de bahsetti. Dr. Hande Aygün; Ventilatör ilişkili pnömoni   yeni  tanımlar ve korunma hakkında Ventilatör  ilişikili olay, Ventilatör  ilişkli pnömoni tanı kriterlerini ve korunma yollarını sunumunda paylaştı. GYB Klinik Eğitim Hemşiresi Melike Gezgin ; Mekanik   ventilasyonda  Hasta Bakımı hakkındaki sunumunda hemşire yaklaşımının sürekli izlem, fizyolojik izlem ve psikolojik  izlem bakış açısıyla geniş çerçevede sunumunu tamamladı.

Söyleşiye toplam 108 kişinin katılımı gerçekleşti. Sunumların sonunda 15 dakika konuşmacılara katılımcıların soruları yönlendirildi ve cevaplandırıldı. Moderatör Yeşim Özcan’ın teşekkürleri ile söyleşi sonlandırıldı.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.