Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi

Acıbadem Eskişehir Hastanesinde Dünya Emzirme Haftası kapsamında gerçekleştirdiğimiz “Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi” programı 22 Ekim 2021 tarihinde webinar üzerinden gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzm. Dr. Mehmet Kuşku söyleşide “Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi” sunumunu paylaştı. Dr. Mehmet Bey sunumunda bebeklerin sağlıklı büyüme ve gelişmeleri için ihtiyaç duydukları besinleri sağlamanın en ideal yolu emzirmedir. Anne sütü bebek beslenmesinde altın standart olarak kabul edilmektedir. Benzersiz içeriği sayesinde yaşamın ilk altı ayında tüm beslenme ve fizyolojik gereksinmelerini tek başına karşılayabilmektedir. Şimdiye kadar bu yararlı özellikler hiçbir besinde tespit edilememiştir. İnsanlarda doğumda temel dokularını içermeyen tek organ meme dokusudur. Doğum öncesi dönemde meme dokusunda gelişim başlamış olmasına rağmen, gerçek fonksiyonel yapısına hamilelik ve emzirme döneminde kavuşmakta olduğu bilgilerini sunumunda aktardı.

Programda Doğum Koçu ve Emzirme Danışmanı Sn. Eda Arın “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Uygulamaları” sunumunu paylaştı. Eda Hanım sunumunda “Anne Sütü ve Emzirme Politikamız” ‘dan, süt saklama koşulları, emzirme pozisyonları ve memede yaşanan sorunlarla baş etme yollarından bahsetti.

Söyleşiye toplam 38 kişi katılmış olup sunum sonrası konuşmacılara katılımcıların soruları yönlendirilerek program sonlandırıldı, katılımcılar ve konuşmacılarla birlikte verimli bir program gerçekleştirilmiştir.

 

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.