Konjenital Kalp Hastalıklarında Hemşirelik Yaklaşımı

Konjenital Kalp Hastalıklarında Hemşirelik Yaklaşımı

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesinde Pediatri Günleri kapsamında 5.sini gerçekleştirdiğimiz “Konjenital Kalp Hastalıklarında Hemşirelik Yaklaşımı” programı 22 Ekim 2021 tarihinde webinar üzerinden gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzm. Dr. Serdar Başgöze söyleşide “Sık Karşılaşılan Konjenital Kalp Hastalıkları” sunumunu paylaştı.  Dr. Serdar Bey sunumunda her 100 canlı doğumun birinde konjenital kalp hastalığı görüldü, 20. gebelik haftasından sonra fetal ekokardiyografi ile bu kalp hastalıklarının tespit edilebildiğini ve bu hastalıkların %90’nın düzeltilebildiğini iletti. Dr. Serdar Bey en çok görülen konjenital kalp hastalıklarının neler olduğunu ve tedavisinde nasıl bir yol izlendiği bilgilerini sunumunda aktardı.

Dr. Serdar Başgöze’nin sunumundan sonra kardiyak rehabilitasyon vaka yöneticisi Sn. Esra Özcan “Konjenital Kalp Hastalıkl

arında Hemşirelik Bakımı” sunumunu paylaştı.  Esra Hanım sunumunda konjenital kalp hastalığı olan çocukların ameliyat öncesi ve ameliyata hazırlık süreçlerini, yoğun bakım ve yatan hasta katında postop hemşirelik bakımıda nelere dikkat edilmesi gerektiğini, hasta ve yakınlarına verilmesi gereken eğitimlerden bahsetti.

Söyleşiye toplam 40 kişi katılmış olup sunum sonrası konuşmacılara katılımcıların soruları yönlendirilerek program

sonlandırıldı, katılımcılar ve konuşmacılarla birlikte verimli bir program gerçekleşmiştir.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.