COVİD-19 Multidipliner Bakım Söyleşisi Webinar Serisi

Tüm Dünya’nın gündemine oturan, yüzyılın pandemisi Covid-19 ile ilgili 19.02.2021 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi tarafından 4 program olarak gerçekleştirilecek olan  “Covid-19 Multidisipliner Bakım Söyleşisi” nin 1.cisi düzenlenerek webinar üzerinden sağlık çalışanlarına sunuldu. Programda Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Hekimi Prof. Dr. İftahar KöksalCovid Pandemisinin Dünü, Bugünü, Yarını” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sayın Köksal, virüsün yapısı, bulaşma şekli, korunma şekli ve pandemi süresince yapılması gerekenleri ve sonrasında gelen soruları yanıtlayıp sunumuna son verdi. Programın devamında genel yoğun bakım hemşiresi Uzm. Hem. Hande Bilgir tarafından Covid-19 Servisinde Hasta Karşılama ve Takibi” ile ilgili sunumda Covid-19 tanılı hastanın servise kabulü, alınan önlemler, bakımı, beslenmesi konularını anlatılarak programa son verildi.

Uzm. Hemşire Seden Sütlü moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa 40 kişi katılmış olup katılımcılar ve konuşmacılarla birlikte verimli bir program gerçekleşmiştir.

Covid-19 Multidisipliner Bakım Söyleşisi” nin 2.cisi düzenlenerek webinar üzerinden sağlık çalışanlarına sunuldu. Programda Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Işıl Fazilet Turna “Covid-19 da Fizyoterapinin Önemi” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sayın Turna, fizyoterapinin önemi, uygulamalar ve hastalara etkisi ile ilgili yapılması gerekenleri ve sonrasında gelen soruları yanıtlayıp sunumuna son verdi. Programın devamında Genel yoğun bakım hemşiresi Uzm. Hem. Kübra Matyaş tarafından Covid-19’Yoğun Bakımda Hasta Karşılama ve Takibi” ile ilgili sunumda Covid-19 tanılı hastanın yoğun bakıma kabulü, alınan önlemler, bakımı, beslenmesi konularını anlatılarak programa son verildi.

Hemşire Aylin Şakar moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa 37 kişi katılmış olup katılımcılar ve konuşmacılarla birlikte verimli bir program gerçekleşmiştir.

Covid-19 Multidisipliner Bakım Söyleşisi” nin 3.sü düzenlenerek webinar üzerinden sağlık çalışanlarına sunuldu. Programda Uzman Psikolog Cansu İvecen “Covid-19 Sonrası Yeni Düzene Uyum” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sayın İvecen, Covid-19 öncesi ve sonrası adaptasyon, kısıtlamalar ve yeni düzenle birlikte değişen iş hayatı ve eğitim şekline yönelik uygulamalar ve kişiler üzerindeki etkisi ile ilgili bilgileri paylaşarak gelen soruları yanıtlayıp sunumuna son verdi. Programın devamında Uzman Diyetisyen Demet Cerit “Covid-19 da beslenmenin önemi” ile ilgili sunumda Covid-19 da beslenmenin aydaları hangi gıdalardan zengin beslenmemiz gerektiği ile ilgili konularını anlatılarak programa son verildi.

Uzm. Hem. İlknur Öztürk moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa 38 kişi katılmış olup katılımcılar ve konuşmacılarla birlikte verimli bir program gerçekleşmiştir.

“Covid-19 Multidisipliner Bakım Söyleşisi” nin so nuncusu İngilizce olarak düzenlenerek webinar üzerinden sağlık çalışanlarına sunuldu. Programda Pediatrik Yoğun Bakım Doktoru İbrahim Bingöl “Covid-19 Protocol in Pediatrics Intensive Care ”,  Uzm. Hem. Gamze Varlı “Nursing guidance for the care of the child with suspected or proven COVID-19 infection”  konularını anlatılarak programa son verildi.

Uzm. Hem. Emine Kargacı moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa 69 kişi katılmış olup katılımcılar ve konuşmacılarla birlikte verimli bir program gerçekleşmiştir.

 

 

 

  • Paylaş

Önceki Yazı Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım
Sonraki Yazı Ortopedi Hastalıkları Semineri

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.