En İyi Hemşirelik Sözel Bildirisi İkincilik Ödülü

“21-25 Mart 2018” tarihleri arasında dünyada ve ülkemizde onkoloji konusunda yaşanan gelişmeleri ve bu gelişmelerin uygulama alanındaki etkilerini tartışmak üzere  “7. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi” düzenlendi.

Yurtdışından konuklar programa katılım sağlamış olup, uluslararası alanda işbirliğini artırma yolları aranmıştır. Ulusal alanda deneyimli hocalar, genç meslektaşlar bilimsel birikimlerini paylaşmış ve fikir alış verişinde bulunulmuştur. Bunun yanı sıra klinik eczacılar, hemşireler, diyetisyen, psikolog ve sosyal destek uzmanları programa katılım sağlamıştır.

Yapılan oturumlara hasta ve hasta yakınları da katılım sağlamış olup, daha iyiye ve güzele ulaşmanın yolları aranmıştır.

Kongrede konferanslar, paneller, multidisipliner onkoloji toplantıları, sözlü ve poster bildiri oturumları ile bilimsel bir şölen oluşturulmuştur. Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Evrim Şahin, Kemoterapi Ünitesi Sorumlu Hemşiresi Ayşin Kayış ve Kemoterapi Ünitesi Klinik Eğitim Hemşiresi Nilgün Selamet Türk tarafından hazırlanan “Kanser Tanılı Sağlık Profesyonellerine Bakım Veren Onkoloji Hemşirelerinin Duygu ve Düşüncelerinin İncelenmesi” adlı sözel bildiri, “En İyi Hemşirelik Sözel Bildirisi İkincilik Ödülü”ne layık görülmüştür.

                 
Ayşin Hanım ve çalışmada emeği geçen herkese bilimsel çalışmalara yaptıkları katkılardan dolayı çok teşekkür ederiz.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.