Hemşirelik ve Covid-19 Pandemisi

Hemşirelik Haftası Etkinliği kapsamında Acıbadem Üniversitesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ükke Karabacak’ın ACÜ Mezun Hemşireler İnstagram Sayfasındaki canlı yayın konuğu, kendisi de Acıbadem Üniversitesi Mezunu olan Acıbadem Maslak Hastanesi Eğitim ve Gelişim Hemşiresi Uzm. Hem. Özlem Kıvanç’tı.

Prof. Dr. Ükke Karabacak’ın Hemşirelik Haftası mesajı ile başlayan program yaklaşık bir saat sürdü. 160’a yakın kişinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik, pandemi ile  mücadelede hemşirenin rolü, hemşirelerin süreç içerisinde hissettikleri, hemşirelik mesleğine sürecin kazandırdıkları, pandemi sürecinde ülkemiz hemşirelerinin, diğer hemşirelerle kıyaslanması üzerine uzun konuşmalar ile devam etti.

 

Uzm. Hem. Özlem Kıvanç COVID-19 Pandemisi sürecinde hastanesinin Yoğun Bakım Ünitesinde görev aldığından ve sürecin mesleğine kattığı çok önemli kazanımlar olduğundan bahsetti. Bu süreçte yoğun bakım ünitesinde yaşadığı ve hiç unutamayacağı anıları paylaşan konuşmacı mesleğini çok sevdiğini ve mesleğiyle gurur duyduğunu ifade etti. Programın sonlarında katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı. Topluma yönelik pandemi süreciyle ilgili mesajlar paylaşıldı. Program, dinleyen tüm öğrencilere verilecek önemli mesajlar ile sonlandırıldı.

  • Paylaş

Önceki Yazı El Yıkama Eğitimi
Sonraki Yazı Covid-19 Salgını Sürecinde Yönetici Hemşirelerin Deneyimleri

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.