JCI Yolculuğu

Acıbadem Sağlık Grubu’nun üniversite hastanesi olarak hizmet veren Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi ile birlikte 2017 yılında, hasta merkezli bakım ve multidisipliner sağlık hizmetinin kalitesini belgelemek için Joint Commission International (JCI)  Akreditasyon başvuru yapmış ve 11-15 Aralık 2017 tarihleri arasında JCI kurulu tarafından denetimi gerçekleşmiştir.

                       
Hazırlık sürecinde; çalışanlar için renkli soru fanusları oluşturuldu, kalite çalışmalarının posterleri hazırlandı, uluslararası hasta güvenliği hedefleri ile ilgili her hafta genel toplantılar yapıldı ve ortak kullanım alanlarına bu hedefleri anlatan görseller asıldı.

 

                                 
           
Sınıf içi, iş başı bireysel çalışan eğitimleri verildi ve denetim ekipleri oluşturularak alan kontrolleri yapıldı. Yoğun ve eğlenceli bir şekilde multidisipliner ekip anlayışıyla denetim hazırlıklarını tamamlayan Atakent Hastanesi çalışanları bu hazırlıklar sonunda 5 günlük başarılı bir denetim süreci geçirdi.

                 

  • Paylaş

Önceki Yazı 2 Mart 2019 9. Enfeksiyon Avcıları Semineri
Sonraki Yazı Kalp Okulu

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.