2 Mart 2019 9. Enfeksiyon Avcıları Semineri

Sağlık bakımı ile ilişkili enfeksiyonları önleyerek “Sıfır enfeksiyon” hedefine ulaşma amacı çerçevesinde dokuzuncusu düzenlenen “Enfeksiyon Avcıları” organizasyonu Abant, Kapadokya, Denizli, Bursa ve İzmit’in ardından bu kez 2 Mart 2019 tarihinde Doubletree by Hilton Moda Otel’de 3M Türkiye Sağlık Ürünleri ev sahipliğinde gerçekleşti.

Genel anlamda bilinçlendirmeyi artırmak ve tüm koşullara rağmen hasta sağlığını odak noktasında tutabilmek adına gerçekleştirilen Ameliyathane ve MSÜ’lerde Güncel Gelişmeler konulu “9. Enfeksiyon Avcıları” buluşmasında ameliyathane, MSÜ ve yoğun bakımlardan toplam 185 sağlık profesyoneli, hemşire ve lider bir araya geldi. Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü olarak ameliyathane oturumlarına 5 ameliyathane hemşiresi, MSÜ oturumlarına 5 MSÜ hemşiresi ve yoğun bakım oturumlarına ise 5 yoğun bakım hemşiresi olmak üzere toplam 15 kişi ile katılım sağladık. Sempozyumun bilimsel sürecinde de 1 konferans ve 1 açık oturum ile yer aldık.

Bilimsel programda Ameliyathaneler ve MSÜ Koordinatörü İlknur Yayla tarafından “MSÜ’de Uyulması Gereken Uluslararası Standartlar” konulu 1 saatlik sunum ile program sonunda “Uzmanına Danışıyoruz: MSÜ’de Yaşananlar ve Çözüm Önerileri” konulu 1 saatlik bir açık oturum yapıldı ve çok büyük ilgi gördü. Katılımcılar, seminerin hem önemli bilgi aktarımları ve paylaşımlar sayesinde eğitsel anlamda faydalı olduğunu, hem de konusunda uzman kişilerin direkt olarak önemli bilgiler aktarmalarının büyük bir fırsat olduğunu ilettiler.

                       
                       

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.