Karadeniz

2009 yılında katıldığım Acıbadem ailesinde 8 yıl yenidoğan yoğun bakım ünitesinde çalıştıktan sonra yoğun bakımdan çıkarak farklı bölümlerde çalışmam gerektiğinin habercisi olan göstergeler karşıma çıkmaya başlamıştı.

Hemşirelik Hizmetleri Müdürümüz Evrim Şahin beni bir gün odasına çağırarak önümüzdeki JCI akreditasyon sürecinde eğitim alanında benimle birlikte yürümek istediğini söyleyerek beni onore etmişti. Bu süreçte bana benden çok inanması en büyük destekçim oldu. Hastanedeki diğer arkadaşlarımın da desteğiyle yeni bir yolda, yeni bir alanda, başarılı işler için yola çıktım.

JCI akreditasyonu konusunda deneyimli ve akreditasyon sürecini yaşamış arkadaşlarımdan neler yapmam gerektiğini, neleri hazırlamam gerektiğini öğreniyor, uyguluyor ve eğitim süreçlerinin eksiksiz ilerlemesine gayret gösteriyordum. Bu süreçte tüm yöneticilerin, klinik eğitim hemşirelerinin ve alan yönetici hemşirelerinin gösterdikleri özveri görülmeye değerdi. Eğitime verdikleri destek ile Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi yine kocaman bir aile olduğunu ve her zaman yanımda olduğunu bana hissettirmişti.

Bizim ekibimiz, Acıbadem Sağlık Grubu’nun Karadeniz’i gibidir. Karadeniz nasıl ki bir anı bir anını tutmaz, hırçın dalgalarıyla diğer denizlere benzemez, farklı bir karakteri vardır; burada da yüzerken kendinizi güçlü, özgür, hiç olmadığınız kadar çılgın ve sıcak hissedersiniz. Bu bina ve bu binayı yaşatanlar da böyledir.

İçimizdeki bu güçle çalışmalarımıza başladık. Hasta bakımlarını, tıbbbi kayıtları, eğitimlerimizi, gece gündüz demeden kontrol ediyor, eksiklerimizi ekip olarak tamamlıyor, kendimizi düzenli olarak denetliyor, değerlendiriyor, kendimizi her gün bir basamak daha güçlendiriyorduk.

Artık geri sayım sayacımız sıfırlanmış ve JCI denetimleri başlamıştı. Denetimin 3. günü SQE oturumu yani büyük bir deneyimin sabahıydı. Eğitimlerimiz denetlenecekti. Yöneticilerim, arkadaşlarımın bana bıraktığı küçük notlarla, gelen telefonlarla yanımda olduklarını bilerek girdiğim denetimden sıfır hata ile çıkmanın yaşattığı gurur paha biçilemezdi…

Evet, çok çalıştık çok emek verdik, ancak bu deneyimden bana kalan kim olursan ol, ne kadar deneyimli olursan ol, ekip olmadıkça ve aynı hedef için koşmayıp, sürecin bir parçası olmadıkça,  inanmadıkça başarılı olamazsın.

Biz Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi olarak el ele bir yola girdik, birbirimiz tamamladık, inandık ve başardık çünkü biz kocaman bir aileyiz.

Sevgi ve saygılarımla;

Hazırlayan: Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi

Eğitim ve Gelişim Hemşiresi

Uzm. Hem. İlknur Öztürk

Hazırlama Tarihi: 15.01.2018

  • Paylaş

Önceki Yazı Geri Sayım
Sonraki Yazı Sağlık Hizmetlerinde Kalite Yönetimi

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.