Kariyer Yolculuğunuzda Sizinleyiz: Hemşirelik

Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü ve İnsan Kaynakları  ile beraber 2021 Aralık ayında Türkiye geneli üniversitelerdeki öğrencilerle bir araya gelerek “Sağlık Profesyonelleri Arası İletişim SBARR” sunumu ile sağlık profesyonelleri arasındaki iletişimin önemi ve iletişim metodunun tarihçesinden bahsedilerek örnek vaka çalışmaları yapıldı.

Aylık olarak gerçekleştirilmesi planlanan “Kariyer Günleri”  programında; Sağlık profesyonellerinde iletişim, meslek hayatına uyum, pozitif psikoloji, çalışan ve  hasta güvenliği, hemşirelikte istatistiğin önemi ve Acıbademde hemşirelik ve liderlik yolculuğu konularının işlenmesi planlandı.

Bu kapsamda 2022 Ocak ayında gerçekleştirilen programda “Hemşirelikte İlk başladığımızda Bizi Neler Bekliyor” konusu ile öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.  Öğrencilerin staj ve iş başvurularıyla ilgili soruları cevaplandı.

24 Şubat tarihinde “Pozitif Psikolojiye Giden Yol” konulu sunum ile iş ve sosyal yaşamda psikolojik sağlamlık ve duygusal çeviklikten bahsedildi. Ve katılımcılar ile birlikte atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Program Türkiye genelindeki Üniversitelerden 392 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Mart ayında gerçekleştirilecek programda “Çalışan ve Hasta Güvenliğinde Ulusal ve Evrensel Standartlar Nelerdir” konulu sohbet ile öğrencilerle buluşulacaktır…

  • Paylaş

Önceki Yazı Online Makale Okuma Günleri Etkinliği
Sonraki Yazı Ameliyat Öncesi Dönem

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.