Kocaman Bir Aile Olmak

Hemovijilans hemşiresi olarak doğum iznine ayrıldığım Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesine, iznim bittikten sonra Eğitim ve Gelişim Hemşiresi olarak geri dönmüştüm. Uzun bir izin sürecinden sonra ben nasıl oryante olacağım diye düşünürken, çalışmaya başladığım ilk günden itibaren herkesten JCI denetimi hazırlıkları ile ilgili bir şey duymaya başlamıştım. Herkes birbirine kenetlenmiş ve dört bir taraftan hazırlıklar devam etmekteydi ve ben işe başlayalı bir hafta bile olmamıştı ki kendimi de arkadaşlarımın arasında akreditasyon hazırlıklarına başlamış olarak buldum.

JCI hazırlıkları için bir yandan eğitimler verirken bir yandan da alanlara gidip gözlemler yapıyorduk. Çalışanların dikkatini çekmek için JCI hazırlık sorularından oluşan renkli soru kartları oluşturarak fanus içinde alanlara verdik. Denetim ekipleri kuruldu ve herkes kendi görevi doğrultusunda alanlara gidip, gözlemler yapıyordu. Özellikle ortak kullanım alanlarında çalışanların dikkatini çekebilmek için hasta güvenliği hedefleriyle ilgili bilgilendirme notları asıldı.

Acaba ne zaman denetlenecektik; “Aralık’ta mı?, Ocak’ta mı?, Şubat’ta mı?” herkes bunu düşünüyorken; bir gün verdiğim Bilgi Güncelleme Eğitimi sırasında, Hemşirelik Hizmetleri Müdürümüz Evrim Şahin’den bir mesaj geldi. Denetimin tarihi belli olmuştu, büyük hafta 11-15 Aralık 2017’idi. Evet artık 82 günümüz kalmıştı.

Acıbadem Atakent Hastanesi olarak 82 günde çok çalıştık. Artık Cumartesi – Pazar fark etmiyordu, tüm sorumlu hemşireler hastanedeydik. Herkesin tek bir dileği vardı “Çok güzel bir akreditasyon süreci geçirip, o belgeyi almak”.

Evet, bizler çok çalıştık, çok yorulduk belki bazı günler her şeyi bırakıp kaçmak istedik ama aslında biz bu zorlu süreçte kocaman bir aile olduk. Birbirimize kenetlendik, destek olduk ve sonunda bunların mükâfatını çok güzel bir denetim süreci geçirerek aldık.

Hemşirelik Hizmetleri Müdürümüz Evrim Şahin bu süreçte bizlere çok inandı ve bu yorucu süreçte bizlere her zaman destek oldu. O bizlere bu kadar çok inanmasaydı belki biz bu kadar güzel bir denetim süreci geçiremezdik. Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi olarak biz bir aileyiz ve ben iyi ki bu ailenin bir parçasıyım…

Bu zorlu süreçte bizlere destek olan herkese sevgi ve saygılarımla…

Hazırlayan: Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi

Eğitim ve Gelişim Hemşiresi

Uzm. Hem. Aylin Şakar

Hazırlama Tarihi: 15.01.2018

  • Paylaş

Önceki Yazı Simülasyonda Sanal Teknolojiler
Sonraki Yazı Geri Sayım

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.