Mucizenin Gelişi

Bir güneş gibi doğdun. Anne ve babana gün ışığı oldun. Bebeklerin mucizesine hep inanmıştım ancak sen başkaydın. Artık gelmeyecek diyordu. Anne ve baban ama biz hiç inancımızı kaybetmedik. Annenin birçok kez yapılan işlemleri vardı. Başka bünye olsa dayanamazdı bu hayal kırıklıklarına ve annen her işlemden her beta hcg testinden sonra daha da üzgün ve bitkin oluyordu.

Her zaman her şeye rağmen inanmak ve istemekti, yeni baştan başlamaktı işimiz. Seni kucağımıza alacağımız o anları biz hep inançla bekledik. Yine böyle bir transfer işleminden sonra senin müjden dolmuştu yüreğime sanki. Test sonucuna bakmak için bilgisayar başına geçtiğim sırada kalbim öyle çılgınca atıyordu ki tarif edemem. Sonuç pozitifti. Artık annene bilgi vermekti en güzel anımız seni müjdelemek hayatımın en özel anıydı 5 yıl sonra bir sürü hayal kırıklıkları ardından gelişin ve seni kucağımıza aldığımız an meslek hayatımın en güzel anıydı.

Biz hemşireler insanın doğumdan ölümüne kadar yaşadıkları sevinç mutluluk ve hüzün dolu göz yaşlarına bazen silmek bazen de eşlik etmek için bu mesleği seçeriz. Hemşirelik mesleğinin bana yıllar içinde öğrettiği en güzel duygu; İnanmak ve tüm bilgimiz ile bu hayatın en zor, en mucizevi anlarını birlikte yaşamaktır.

Hazırlayan: Derya Suna

Acıbadem Kadıköy Hastanesi

3.Kat Sorumlu Hemşiresi

Hazırlama Tarihi: 30.04.2019

  • Paylaş

Önceki Yazı İnfertilitede Tanı Testleri
Sonraki Yazı Diz Artroplasti ve Hemşirelik Bakımı

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.