Ortopedide Hasta Bakımını Güçlendirme Sempozyumu

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Acıbadem Maslak Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri tarafından 18 Ekim 2023 tarihinde 12:00 -17:30 saatleri arasında Acıbadem Maslak Hastanesi Konferans Salonunda Ortopedide Hasta Bakımını Güçlendirme Sempozyumu gerçekleşmiştir. Sempozyum Başkanlığını Acıbadem Maslak Hastanesi Direktör Yardımcısı Uzm. Hem Serpil İsabetli ve Acıbadem Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Nermin Ocaktan yapmıştır.

Sempozyumda amaç ortopedide hasta bakımının güçlendirilmesinde güncel stratejilerin uygulanması konusunda sağlık profesyonellerinin farkındalığını arttırmak amacı ile gerçekleşmiştir.

Sempozyum 2 Panel olarak gerçekleşmiş olup ilk panel oturum başkanlığını Prof.Dr. Remzi Tözün ve Uzm. Hem. Özlem Kıvanç yapmıştır. İlk konuşmacı olarak Doç. Dr. Göksel Dikmen  “Ortopedi Hastasının Fiziksel Optimizasyonu” konusunu anlatmıştır. 2. Konuşmacı Doç. Dr. Gözde Arıtıcı Çolak “Ortopedi Hastasında Beslenmenin Optimizasyonu” konusunu anlatmıştır. 1. Panelin son konuşmacısı olarak Uzm. Hem. Sevin Sevgi Türk Çağala “Preoperatif Optimizasyon İçin Hasta Eğitimi” konusunu katılımcılar ile paylaşmıştır.

 

Sempozyumunun 2. Panelinin oturum başkanlığını Uzm Hem. Serpil İsabetli ve Uzm. Samet Hekim yapmıştır. Konuşmacı olarak ilk Fzt. Selvi Yüce “Ortopedi Hastasında Doğru ve Etkili Mobilizasyon” konusunu anlatmıştır. 2. Konuşması olarak Doç. Dr. Kayahan Kataytuğ “Ortopedi Hastasında Mobilizasyonun Fizyolojik Etkileri” konusunu anlatmıştır. 3.konuşmacı olarak Doç. Dr. Vahit Emre Özden “Ortopedik Mobilizasyonda Ağrı Yönetimi” konusunu paylaşmıştır. 2.panelin son konuşmacısı olarak Prof. Dr. Funda Büyükyılmaz “Ortopedik Mobilizasyonda Risk Yönetimi” konusunu katılımcılar ile paylaşmıştır.

Programa Acıbadem sağlık grubu hastaneleri, diğer hastaneler ve üniversite öğrencileri dahil olmak üzere toplamda 141 katılım sağlanmıştır.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.