Pediatrik Hasta Bakımını Güçlendirme Sempozyumu

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Acıbadem Maslak Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri tarafından 7 Nisan 2023 tarihinde 12:00- 17:00 saatleri arasıdna Acıbadem Maslak Hastanesi Konferans Salonunda Pediatrik Hasta Bakımını Güçlendirme sempozyumu gerçekleşmiştir. Sempozyum Başkanlığını Acıbadem Maslak Hastanesi Direktör Yardımcısı Uzm. Hem Serpil İsabetli ve Acıbadem Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Zehra Kan Öntürk yapmıştır.

Sempozyumda amaç pediatrik hasta bakımı güçlendirecek stratejilerin uygulanması  konusunda  sağlık profesyonellerinin farkındalığını artırma,  değişim motivasyonu sağlama ve çocuk aile dostu sağlık bakım anlayışının yaygınlaşmasına katkı sağlamaktır.

Sempozyum 2 Panel olarak gerçekleşmiş olup ilk panel oturum başkanlığını Prof. Dr. Funda Çorapçıoğlu ve Uzm. Hem E. Burcu Demiralp yapmıştır. Konuşmacı olarak ilk konu Dr. Öğr. Üyesi Zehra Kan Öntürk’ün “Çocuk ve Aile Dostu Sağlık Bakım Anlayışı” konusunu paylaşmıştır. 2. Konuşmacı olarak Dr. Mehmet Celal Şen “ Çocuk ve Aile ile Etkili İletişim” konusunu paylaşmıştır. 3. Konuşmacı olarak Dr. Ferhan Ertuğral’ın “ Çocuk ve Aile ile Etkili İletişim :İyi Uygulama Örneği” konusunu paylaşmıştır.

Sempozyumunun 2. Panelinin oturum başkanlığını Prof. Dr. Ükke Karabacak ve Uzm. Hem Serpil İsabetli yapmıştır. Konuşmacı olarak ilk konu Prof. Dr. Duygu Gözen’in  “Atravmatik Bakım” konusunu paylaşmıştır. 2. Konuşmacı olarak Arş. Gör. Semra Küçük “ Çocuklarda Girişimsel Ağrıyı Önlemede Kanıta Dayalı Uygulamalar” konusunu paylaşmıştır. 3. Konuşmacı olarak Uzm. Seden Sütlü “Kanıta Dayalı İyi  Uygulama Örnekleri” konusunu paylaşmıştır.

Programa Acıbadem sağlık grubu hastaneleri, diğer hastaneler ve üniversite öğrencileri dahil 139 katılım sağlamışlardır.

  • Paylaş

Önceki Yazı II.Yapay Zeka Sempozyumu
Sonraki Yazı Multiple Organ Yetmezliği ve Şok

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.