II.Yapay Zeka Sempozyumu

Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü tarafından 4 Nisan 2023 tarihinde “II.Yapay Zeka Sempozyumu” online programı gerçekleştirildi. Program Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörü Sn. Saliha Koç Aslan ve  Hemşirelik Bilişim Derneği Başkanı Sn. Nuran Aydın Ateş’in açılış konuşması ile başladı.

Programda Uzm. Danışman Muharrem Gezer “Yapay Zeka Ne Kadar Zeki?” isimli sunumunda  yapay zeka nasıl çalışır? makine öğrenme  ve derin öğrenme süreci üzerinde durdu. Yapay Zekanın Kullanım alanları uygulamalı olarak gösterdi ve katılımcılar tarafından soruları cevapladı.

Uzm. Danışman-Örgüt Psikoloğu Ezgi Kadıoğlu Yangın “Psikolojik Sermaye ve Mental Sağlık” isimli  sunumunda Yapay Zekanın olduğu bir Dünya’da insanın en büyük sermayesinin mental sağlık olduğunun üzerinde durdu.

Acıbadem Teknoloji Proje Yönetim Direktörü Sn. Türker Sazoğlu “Acıbadem Sağlık Grubu: Cerebral Plus’ da Yapay Zeka Uygulamaları” isimli sunumunda Acıbadem Teknoloji ekibin yapay zeka projeleri ve fazları, medikal veri işleme sürecinden bahsetti.

Acıbadem Fulya Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Sn. Mustafa Şahin “Yapay Zeka ve Hemşirelik” adlı sunumunda yapay zekanın hemşirelik mesleğinde kullanımını 4 boyutta ele alarak anlatan Sn. Şahin aynı zamanda Acıbadem Sağlık Grubu Bilişim Hemşireliği Yöneticisi olarak da deneyimlerini ve uygulama örneklerini anlattı.

225 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen program katılımcıların zoom üzerinden yönelttiği sorular cevaplandırılarak sonlandırıldı.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.