5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü Etkinlikleri…

Acıbadem Dr. Şinasi Can Hastanesi’nde Dünya El Hijyeni Günü’nde “Gücümüz ON’dandır Ellerini Yıka” sloganlı t-shirtler giyerek farkındalık yaratıldı ve alan turu gerçekleştirildi.

Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Funda Peker tarafından  “El Hijyeni Eğitimi”  50 kişiye hizmet içi eğitim olarak verildi.

Acıbadem Fulya Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Sena Demir tarafından 6 Mayıs 2024 tarihinde “5 Mayıs Dünya El Hijyeni Farkındalık Toplantısı” gerçekleştirildi.  Hastane geneli 38 kişinin katıldığı toplantıda  “El Hijyeni” eğitimi verilerek 10 soruluk online son test ile toplantı sonlandırıldı.

Acıbadem International Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Şebnem Çakın tarafından 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü kapsamında  eğitim ve farkındalık çalışmaları yapıldı.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü kapsamında Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri tarafından hastane genelinde etkinlikler gerçekleştirildi.

El hijyenine dikkat çekmek amacıyla sahada el hijyeninin önemini vurgulayan t-shirtler giyildi. Hand İn Scan cihazı ile personelin etkin el hijyeni sağlayıp sağlamadığı ölçüldü. Her branştan meslek gruplarına el hijyeni eğitimleri verildi. El dezenfektanları dağıtıldı.

Acıbadem Kent Hastanesinde 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü farkındalık yaratmak amacıyla 3 Mayıs 2024 tarihinde Dr. Metin Çakmakçı ve Dr. İsmail Ciner’inde katılımları ile ‘Çoğu Şey Ellerimizde’ adlı program düzenlenmiştir. Etkinlik öncesi tüm hemşirelerden gruplar halinde “El Hijyeni”ne yönelik 2 dakikalık görsel ve işitsel video çekimi istenmiş ve etkinlik günü en iyi üç videoyu seçmek için yarışma yapılmıştır.

Yarışmaya toplam 7 bölümden gelen videolar arasından seçici kurul tarafından program sonunda değerlendirilerek 1., 2. ve 3. Seçilerek dereceye giren bölümlere/gruplara ödülleri taktim edilmiştir.

  1. Yaşamın Önemini biliyoruz adlı videosu ile 5A servisi
  2. Herşeyden önce zarar verme adlı videosu ile KVC Yoğun bakım servisi
  3. Sağlıklı izler bırak adlı videosu ile 3B (Organ Nakli Servisi)

Acıbadem Adana Hastanesi’nde  5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü kapsamında Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Fadime Kaya tarafından hastane genelinde etkinlikler gerçekleştirildi.

 

  • Paylaş

Önceki Yazı Ortopedik Cerrahide Ağrı Yönetimi
Sonraki Yazı Bir Çocuğun Sağlıkla Gülümsemesi

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.