5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü

Acıbadem Sağlık Grubu olarak  “5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü” kapsamında 05.05.2023 tarihinde Acıbadem Atakent Hastanesi ‘nde el hijyeninin önemi konusunda farkındalık oluşturmak ve el hijyeni konusunu daha eğlenceli şekilde çalışanlarımıza hatırlatmak amacı ile bir çok etkinlik düzenlenmiştir.

Etkinlikte “Elinden Çok Şey Gelir” sloganlı poster kullanılmış, çalışanların kendilerinin oluşturduğu El Hijyeni Önemi konulu küçük posterler asılarak stand hazırlanmıştır.

Dünya El Hijyeni Günü için hazırlanan çerçevede hatıra fotoğrafları çekilmiştir.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü kapsamında 3-4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde  Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri tarafından hastane genelinde etkinlikler gerçekleştirildi.

El hijyenine dikkat çekmek amacıyla sahada el hijyeninin önemini vurgulayan t-shirtler giyildi. Mini el dezenfektanları ve el şeklinde kurabiyeler dağıtıldı. Çalışanlara parmak boyaları ile etkinlikler yaptırılarak, el yıkamaya yönelik sloganlarını paylaşmaları sağlandı.

Hand İn Scan cihazı ile hastaneye gelen misafirlerin ve çalışan personelin etkin el hijyeni sağlayıp sağlamadığı ölçüldü. Etkinliği 402 kişi katılım sağladı. Hasta ve yakınlarına, çalışan personele etkin el yıkama eğitimleri verildi.

İzmir Kent Hastanesinde Dünya El hijyeni günü kapsamında alanlar ziyaret edilerek farkındalık sağlandı.

Acıbadem Bakırköy Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi tarafından “El yıkama eğitimleri” verildi.

Acıbadem International  Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi tarafından “El yıkama eğitimleri” verildi.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.