Acıbadem Hemşirelikte Klinik Eğitim Hemşireliği Aday Yetiştirme Programı’na Bir Ödül Daha…

TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği tarafından, kurumsal eğitim ve gelişim alanında yapılan iyi uygulamaları, yatırım ve çalışmaları desteklemek, bu anlamda yaratılan değerleri paylaşmak amacıyla 2015 yılında ilk kez verilmeye başlanan TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri, 02 Kasım’da gerçekleşen yüzyüze ödül töreninde açıklandı.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecine bu yıl, Türkiye’nin önde gelen kurumlarından 56 kurum, eğitim ve gelişim bölümlerinin yürüttüğü 74 farklı proje ile katılım gösterdi. Eğitim ve Gelişim alanında 13 faklı kategoride gerçekleşen ödül sürecinde bu yıl; 11 kategoride 11 proje EN İYİ Ödülü, 9 proje gümüş ödül, 7 proje ise bronz ödül sahibi oldu.

Aralık 2022 itibariyle başvuruların alınmaya başlandığı süreçte, öğrenme gelişim alanında uzmanlık ve deneyim sahibi olan profesyoneller, danışmanlar ve akademisyenlerden oluşan 38 jüri üyesi değerlendirme sürecini gerçekleştirdi. TEGEP’in değerleri doğrultusunda; şeffaf, bağımsız tarafsız ve bilimsel değerlendirme kriterlerini içeren temel prensipler çerçevesinde kurgulanmış olan üç aşamalı değerlendirme sürecinin ardından ödül sahibi projeler belirlendi.

Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü Dünya’daki klinik öğrenme modellerinden davranışsal, bilişsel, yapılandırıcı, insancıl öğrenme yaklaşımları kullanılarak modüler ve bloom taksonomisine göre bilişsel, duyuşsal ve psikomotor hedefleri belirleyerek Hemşirelik Hizmetleri ekiplerinin eğitsel anlamda profesyonelleşmesini sağlamak  adına 2003 yılında başlayan Klinik Eğitim Hemşireliği Eğitimlerinin, 2015 yılında “Klinik Eğitim Hemşireliği Aday Yetiştirme Programı”na dönüşmüş ve 2020 yılında pandemi sonrası redizayn edilmiştir.  Sürdürülebilir ve gelişime katkı sağlaması adına her yeni dönemde eğitim katılımcıları ve eğitmenlerle çalıştay yapılarak değerlendirilen, geliştirilen ve  güncellenen “Klinik Eğitim Hemşireliği Aday Yetiştirme ProgramıTürkiye’nin yetişkin eğitimi ve gelişimi alanında ilk ve tek derneği olan TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği tarafından 2023 Öğrenme ve Gelişim Ödülleri kapsamında “İç Eğitmen Gelişim Programı Kategorisi”nde ödülle taçlandırılmıştır.

Projede amaç; tüm unvan grubundaki hemşirelerin mesleki yetkinliklerinin yanı sıra eğitim becerilerinin gelişimini desteklemek, klinikte ortak dili olulşturmak ve mesleki güçlenmeyi sağlamaktır. Sağlık profesyonellerinin gelişimine katkı sağlacak şekilde tasarlanmış bu projenin öğrenme ve gelişim alanında ödül almış olması mesleki anlamda gurur verici…

Proje kapsamında destek ve emeklerini esirgemeyen Değerli yöneticilerimizi ve Eğitim Gelişim Hemşirelerimize tebrik eder gelişime katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.