Seninle Mümkün! XXII. Hemşirelik Hizmetleri Haftası Etkinlikleri

Florence Nightingale’in doğum yıldönümü olan 12 Mayıs’ta “Uluslararası Hemşireler Günü” kutlanmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yılda Uluslararası Hemşireler Konseyi (ICN), Uluslararası Hemşireler Günü kutlamalarına öncülük etmiştir ve “Hemşireler: Öncü Bir Ses – Küresel Sağlığı Güvence Altına Almak İçin Hemşireliğe Yatırım Yapın ve Haklara Saygı Gösterin” hemşireler günü temasını yayınlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Acıbadem Sağlık Grubu hemşireleri, “Hemşirelik Haftası” kutlamasını “Seninle Mümkün” teması ile 12 Mayıs Perşembe günü Webinar üzerinden online olarak 436 kişinin katılımı ile büyük bir coşku eşliğinde gerçekleştirdi. Acıbadem Kozyatağı Hastanesinin ev sahipliğini yaptığı törenin açılış konuşması Sayın Prof.Dr. Ahmet Şahin, Sayın Uzm. Saliha Koç Aslan ve Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Direktörü Sayın Vildan Ortaç tarafından gerçekleştirildi.

Sayın İlknur Yayla tarafından Onur konuğu otobiyografisi takdim edildi. Onur konuğu Sayın Kocaman, Sayın Saliha Koç Aslanın yönelttiği soruları cevapladı.

Programın onur konuğu Sayın Prof.Dr. Gülseren Kocaman konuşmalarında Dünya’da da akreditasyonda eleştirel düşünebilen hemşirelik mesleğine katkı sağlayacak bilgiye ulaşmak için yeni teknolojininde kullanılması gerektiğini vurguladı. Öğrenciler gözünden Sayın Kocaman’ın savaşçı olarak tarif edildiği ifadeleriyle sözlerine son verdi.

Abur Cubur Show

Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Rüştü Onur Atilla  ve TV Oyuncusu Doğan Akdoğan katılımıyla gerçekleşen programda katılımcılar ile interaktif olarak coşkuyla show programı gerçekleştirildi.

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesinde Uluslararası Hemşireler Günü kutlamaları kapsamında tüm alanlar ziyaret edilerek hem çalışanların hemşirelik haftaları kutlandı hem de “Seninle Mümkün” temalı hediye paketleri  takdim edildi. Konferans salonunda hemşirelik haftası programı gerçekleştirildi.  Tüm hastane yöneticilerin ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Sn. Cihan Sütlü’ nün açılış konuşmaları ile başlayan programda 2021 yılında bilimsel çalışma yapıp akademik alanda katkı sağlayan çalışanlara teşekkür plaketi verildi. Meslekte onuncu, on beşinci ve yirminci yılını dolduran çalışanlar ile söyleşi gerçekleştirildi ve mesleki deneyimleri paylaşıldı. Program pasta kesimi ve canlı müzik ziyafeti ile sonlandırıldı.

Acıbadem Dr. Şinasi Can Hastanesinde Uluslararası Hemşireler Günü kutlamaları kapsamında alan ziyaretleri yapılarak hem çalışanların hemşirelik haftaları kutlandı hem de “Seninle Mümkün” temalı rozetleri takdim edildi. CafeAplus’ta hemşireler gününe özel pasta kesildi. Hemşirelik haftası hediyesi olarak hemşirelere Tebessüm Kafe’de geçerli kahvaltı çeki verildi.

 

Acıbadem Altunizade Hastanesinde Uluslararası Hemşireler Günü kutlamaları kapsamında konferans salonunda kutlama yapıldı. Hasta Bakım Sorumlusu Sn. Kıymet Yılmaz’ın sunumu ile başlayan programda Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Sn. Seyhan Tiftik’in açılış konuşması yaptı. Açılış konuşmasından sonra endoskopi sorumlu hemşiresi Sn. Tuğba Şenel’in sunumu ile BİL-BAKALIM, pediatri yoğun bakım ekip lideri Sn. Halil Tamşerbetçi’nin sunumu ile de EVET-HAYIR yarışmaları düzenlendi. Acil servis hemşiresi Sn. Metehan Akbulut ve arkadaşlarının müzik ziyafetiyle eğlenceli anlar yaşandı. Program pasta kesimi ve hemşirelere alınan hediyelerinin takdimi ile sonlandırıldı.

Acıbadem Bursa Hastanesinde Uluslararası Hemşireler Günü kutlamaları kapsamında alan ziyaretleri yapılarak hem çalışanların hemşirelik haftaları kutlandı hem de “Seninle Mümkün” temalı rozetleri takdim edildi.

Acıbadem Bodrum Hastanesi ve Acıbadem Bodrum Tıp Merkezinde 12 Mayıs 2022 tarihinde Uluslararası Hemşirelik Haftası etkinliği sebebi ile kutlama yapıldı. BOD ve BTM Hemşirelik Hizmetleri çalışanlarına hediyeler verildi.

 

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.