Adı Gibi ŞEKER Değil!

Dünya Diyabet Günü 1991 yılından beri dünyanın her köşesinde 14 Kasım günü çeşitli etkinlikler ile kutlanmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi Acıbadem Sağlık Grubunda da diyabetin önlenmesi ve diyabet hakkında farkındalığın arttırılması kapsamında birçok etkinlik yapıldı.

Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde diyabet eğitim hemşiresi tarafından 51 kişinin kan şekeri ölçümü yapıldı ve hastanenin her bir köşesine “Diyabette Güncel Yaklaşımlar Söyleşisi” ve “Diyabet Farkındalık” afişleri asıldı.

Acıbadem Fulya Hastanesi’nde zemin katta stand kuruldu. Diyabet eğitim hemşiresi tarafından 120 kişinin kan şekeri ölçümü yapıldı ve hastalara “Diyabet Bilgilendirme Kitapçığı” verildi.

Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde diyabet eğitim hemşiresi tarafından kan şekeri taraması yapıldı. Hastane ana girişinde kurulan stant ile  10:00 ile 12:00 arasında toplam 27 kişinin kan şekeri ölçümü yapıldı. Günün anlam ve önemi kapsamında farkındalık oluşması adına diyabet hakkında temel bilgiler paylaşılarak, katılımcıların soruları cevaplandı ve bilgilendirici broşürleri verildi.

Acıbadem Dr. Şinasi Can Hastanesi’nde Dünya Diyabet günü olan 14 Kasım 2022 tarihinde “Adı Gibi Şeker Değil” sloganı ile kurulan standta şeker ölçümleri yapılarak farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Acıbadem Kocaeli Hastanesi’nde Hasta ve hasta yakınlarına diyabetin önemi akut ve kronik komplikasyonları hakkında kısa bilgilendirmeler yapılarak  kan şekeri ölçümü yapıldı. 33 hastaya açlık ve tokluk kan şekeri takibi yapıldı ve sonuçlarına göre 2 hastamızı dahiliye hekimine yönlendirildi.

Acıbadem Ataşehir Hastanesi’nde Diyabet Günü kapsamında bir çok etkinlik gerçekleştirilmiştir. 14 Kasım günü “Adı Gibi Şeker Değil” sloganı ile hastane ana girişine kurulan standta 128 kişinin şeker ölçümleri yapılarak farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.15 Kasım tarihinde online olarak gerçekleştirilen Multidisipliner söyleşi gerçekleştirilmiştir. 17-18-19 Kasım tarihlerinde 12:00-17:00 saatleri arasında Watergarden Alışveriş Merkezinde Kral Şakir ve arkadaşları oyun atölyeleri etkinliğinde 164 kişinin taraması yapılmıştır.

“Diyabet mücadele ister. Erken tanıyla, bir hayat fark eder.”

  • Paylaş

Önceki Yazı Prematüre Bebek Yaşamı ve Anne Desteği
Sonraki Yazı 17 Kasım Dünya Prematüre Günü

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.