Hemşire Dokunursa Dünya Değişir… XXIII. Hemşirelik Haftası Etkinlikleri

Florence Nightingale’ in doğum yıldönümü olan 12 Mayıs’ta “Uluslararası Hemşireler Günü” kutlanmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yılda Uluslararası Hemşireler Konseyi (ICN), Uluslararası Hemşireler Günü kutlamalarına öncülük etmiştir ve “Bizim Hemşirelerimiz, Bizim Geleceğimiz” olarak belirlediği tema ile, küresel sağlık sorunlarını ele almak ve herkes için küresel sağlığı iyileştirmek amacıyla gelecekte hemşirelerin nasıl konumlandırılması gerektiğinin tartışılmasını istemektedir.

Acıbadem Sağlık Grubu hemşireleri, “Hemşirelik Haftası” kutlamasını “Hemşire Dokunursa Dünya Değişir” teması ile 11 Mayıs Perşembe günü webinar üzerinden online olarak 591 kişinin katılımı ile büyük bir coşku eşliğinde gerçekleştirildi. Acıbadem Dr. Şinasi Can Hastanesi ve Acıbadem International Hastanesinin ev sahipliğini yaptığı programda açılış konuşması Sayın Prof. Dr. Ahmet Şahin, Sayın Uzm. Saliha Koç Aslan ve Acıbadem Dr. Şinası Can Hastanesi Direktörü Sayın Dr. Mustafa Candan tarafından gerçekleştirildi.

Sayın Uzm. Hem. İlknur Yayla tarafından  onur konuğu otobiyografisi takdim edildi. Onur Konuğu Sayın Hatipoğlu, Sayın Saliha Koç Aslan’ın yönelttiği soruları yanıtlarken geleceğin mesleği olan hemşireliğe ve hemşirelik mesleğinin henüz başında olan meslektaşlarımızla deneyimlerini paylaştı.

Programın onur konuğu Sayın Prof.Dr. F. Sevgi Hatipoğlu konuşmalarında hemşirelik mesleğinin bireyin her döneminde yaşamına dokunduğunu ve bunu yaparken de sevgiyle, şefkatle yaklaştığını vurguladı. Ayrıca günümüzün şartlarında değişen kuşak ile birlikte bizlerinde onlara ayak uydurması ve Yaşam boyu öğrenme üzerinde durarak karşılıklı her kuşağa hem öğretip hem de öğreneceğimizi vurguladı.

“Öğrenmenin Biliş Duyuş ve Sosyal Boyutları” konuşmasıyla Sayın Prof. Dr. Soner Yıldırım öğrenme, öğrenme boyutları ve öğrenmenin kalıcılığı gibi konular üzerinde duruldu.

Eğitim Gelişim Sorumlusu Sayın Ayça Gençoğlu Toprak tarafından 2022 ‘nin EN ‘leri sunumu gerçekleştirildi.

 

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.