Yara Bakım Sempozyumu

Sempozyum Yara Bakım alanında sağlık profesyonellerinin basınç yarası oluşmaması, yaralı hastalara daha iyi bakım sunabilmeleri için gerekli güncel bilgi, beceri ve en iyi uygulamaları paylaşarak hemşirelik bakımını geliştirmek, basınç yarası oluşmuş hastalarda bakım önceliklerinin yönetilerek komplikasyonların önlenmesi amacıyla 05 Haziran 2024 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.

Yara Bakım Sempozyumu, Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Direktör Yardımcıları Sayın Ayşe Cengiz, Sayın Levent Civan Uncu ve Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Sayın Cihan Sütlü’nün açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Sempozyuma Yara Bakım Ürünlerinin tanıtımı için firmalar davet edilmiş, ürünlerin kullanımı ile ilgili katılımcılar firmalar tarafından bilgilendirilmiştir.

Sempozyumun 1. Oturumunda öncelikle “Yara Bakımına Genel Bakış”ı anlatmak üzere Deri Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Dilek Özkaya’ya söz verildi. Özkaya yara çeşitleri, tedavisi ve bakımını detaylı bir şekilde aktardı.

“Basınç Yarası Önleme ve Tedavide Güncel Bilgiler”i anlatmak üzere Yara Bakım Vaka Yönetici Hemşiresi Uzm. Hem. Azize Yılmaz’a ve “Yara Enfeksiyon Kontrolü”nü anlatmak üzere Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Uzm. Hem. Gülşah Bektaş’a söz verildi.

Sempozyumun 2. Oturumunda ise; “Yara İyileşmesinde Beslenmenin Önemi” anlatmak üzere Dyt. Sayın Begüm Benli’ye, örnek vaka sunumlarını anlatmak üzere 9. Kat Servis Ekip Lideri Sayın Erdem Akdemir’e söz verildi.

Sempozyuma Acıbadem Sağlık Grubu Hastaneleri, diğer hastaneler ve üniversitelerden toplam 116 kişi katılım sağlamıştır.  Katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından sempozyum başkanı Uzm. Cihan Sütlü’nün kapanış konuşması ile sempozyum sonlandırılmıştır.

Sempozyum sonunda katılımcıların sertifikaları dağıtılarak olumlu geri dönüşler alınmıştır.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.