Jinekoloji ve Jinekolojik Onkolojide ERAS Protokolü ve Hemşirelik Yaklaşımları

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesinde Jinekoloji ve Jinekolojik Onkolojide ERAS Protokolü ve Hemşirelik Yaklaşımları programı 09.05.2023 tarihinde webinar üzerinden gerçekleştirildi.

Prof. Dr. M. Faruk Köse söyleşide; ERAS Protokolünün basamaklarını, uygulama kriterlerini, faydalarını yapılan metaanaliz ve deneysel çalışmalar ile kanıta dayalı olarak örnekler üzerinden aktardı.

Prof. Dr. M. Faruk Köse’nin sunumundan sonra Doğum ve Kadın Hastalıkları Servisi Hemşiresi Sn. Şevval Akdoğan “Jinekolojik ve Jinekolojik Onkoloji de Eras Protokolü ve Hemşirelik Bakımı” sunumunu paylaştı.  Şevval hanım sunumunda ERAS protokolünün kullanım alanları, kullanımı, preop, intraoperatif ve postop dönemdeki hemşirelik bakımları ve ERAS protokollerinin uygulamanın hemşirelik bakımına katkılarını aktardı. Şevval Hanım konu ile ilgili kanıta dayalı hemşirelik bakımlarından bahsederek sunumunu sonlandırdı.

ERAS Protokolünün önemine yer verilen söyleşide katılımcıların soruları ve katkıları alındıktan sonra programa son verildi.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.