Kanserden Korunmak Farkındalıkla Başlar

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde Kanserden Korunmak Farkındalıkla Başlar programı 5 Nisan 2024 tarihinde webinar üzerinden Uzm. Hem. Ayşin Kayış’ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Dr. Mustafa Bozkurt söyleşide;  “Kanserde Erken Tanı ve Korunma” yöntemlerini, aşıları ve dikkat edilmesi gereken belirti ve tarama yöntemlerinden bahsetti.

Dr. Mustafa Bozkurt’un sunumundan sonra Beslenme ve Diyet Uzmanı Sn. Güler Aras “Kansersiz Yaşam İçin Beslenmenin Önemi” sunumunu paylaştı.  Güler hanım, sunumunda kanserden korunmada beslenme, doğru ve yanlış beslenme ve beslenmenin vücudumuza olan etkilerini aktardı.

Dyt. Güler Aras’ın sunumundan sonra kemoterapi hemşiresi Sn. Beyza Nur Örs tarafından Kendi Kendine Meme Muayenesi anlatıldı. Kanserden korunmanın farkındalık ile başladığının önemine yer verilen söyleşide katılımcıların soruları ve katkıları alındıktan sonra programa son verildi.

Kemotarapi Sorumlu hemşiresi Ayşin Kayış moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa 42 kişi katılmış olup konuşmacılar ve katılımcılar ile birlikte verimli bir program gerçekleştirilmiştir.

  • Paylaş

Önceki Yazı Tesadüf
Sonraki Yazı Teoriden Pratiğe Yolculuğumuzda Bilime Katkılarımız...

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.