Teoriden Pratiğe Yolculuğumuzda Bilime Katkılarımız…

2000 yılında ilk bilimsel çalışmasını yayınlayan Acıbadem Hemşirelik Hizmetleri, kuruluşu itibari ile teorik bilginin araştırma ve bilimsel yöntemler aracılığı ile kazanılacağını benimsemiş olup, bugünde klinik uygulamaları geliştirmek, hasta bakım kalitesini arttırmak, sonuçları optimize etmek için “Teoriden Pratiğe” giden yolculuğu  ’ Pratikten Teoriye” devam eden bir döngüye dönüştürme çabasını devam ettirmektedir.

Hemşirelik pratiğinin temelini oluşturan bilimsel çalışmaların önemini vurgulamak, kanıta dayalı hemşirelik uygulamalarının pratiğe yansımasını sağlamak için bilimsel çalışmalara teşvik etmek ve 2021-2022-2023 yılları arasında yayınlanan makaleleri sunmak için Acıbadem Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü ve Acıbadem Maslak Hastanesi işbirliğinde 3 Nisan 2024 13:00-15:30 saatleri arasında Acıbadem Ataşehir Hastanesi Antoryum konferans salonunda “Teoriden Pratiğe Yolculuğumuzda Bilime Katkılarımız-1 bilimsel programı düzenlendi.

Programının açılış konuşmaları, Acıbadem Sağlık Grubu yönetim kurulu başkanı Sayın Mehmet Ali Aydınlar, Acıbadem Sağlık Grubu Genel Müdürü Sayın Tahsin Güney, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet Şahin, Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörü Sayın Saliha Koç Aslan ve Acıbadem Maslak Hastanesi Direktör Yardımcısı Sayın Serpil İsabetli tarafından gerçekleştirildi.

Programda 2021-2022-2023 yılları arasında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan 22 makalenin sunumu gerçekleştirilerek araştırmacılara ödülleri Acıbadem Sağlık Grubu genel müdürlük ve hastane yöneticileri tarafından takdim edidi.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.