Kanserle Savaş İmmünoterapi

Acıbadem Kayseri Hastanesinde Kanserle Savaş İmmünoterapi programı 16 Ekim 2023 tarihinde webinar üzerinden gerçekleşti.

Söyleşide Doç. Dr. Ersin Özer, Kemoterap Ekip Lideri Hem. Tennur Erdoğan ve Kemoterapi Hem. Gamze Çalış sunumlarını paylaştı.

Sunumlarda immünoterapi ile tümör hücrelerinin büyümeleri ve çoğalmaları engellenirken, sağlıklı hücrelerin de zarar görmesiyle istenmeyen fizyolojik ve psikolojik etkilerin oluştuğundan bahsedildi. İmmünoterapinin oluşturduğu bazı yan etkilere karşı uygulanan hemşirelik bakımının hastanın yaşam kalitesi ,tedaviye uyumu ve hasta memnuniyetine etkisi vurgulandı.

Sunumlar bittikten katılımcılar akıllarına takılan soruları konuşmacılara sordular ve program bitiminde katılımcılardan olumlu dönüşler alınarak program sonlandırıldı. Online olarak düzenlenen söyleşiye toplam 45 kişi katılım sağladı.

İmmünoterapi ile tümör hücrelerinin büyümeleri ve çoğalmaları engellenirken, sağlıklı hücrelerin de zarar görmesiyle istenmeyen fizyolojik ve psikolojik etkilerin oluştuğundan bahsedildi. İmmünoterapinin oluşturduğu bazı yan etkilere karşı uygulanan hemşirelik bakımının hastanın yaşam kalitesi ,tedaviye uyumu ve hasta memnuniyetine etkisi vurgulandı.

 

 

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.