43. SIU (Society International Urologi) Üroloji Kongresi Gerçekleşti…

Üroloji alanında önemli bir etkinlik olan 43. SIU (Society International Urologi)  Üroloji Kongresi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenmiştir. Dünyanın dört bir yanından ürologları, sağlık profesyonellerini ve uzmanları bir araya getirerek üroloji alanındaki en son gelişmeleri ve araştırmaları tartışmak ve paylaşmak için bir platform sağlayıp, üroloji alanında bilgi paylaşımı sağlamak, eğitim vermek ve ağ oluşturmak için bir fırsat sunmuştur.

11 – 14 Ekim 2023 tarihleri arasında Türk Üroloji Derneği toplantısı ile birlikte düzenlenen SIU kongresinde; Amparo Gudrun Camacho, United States / Meryem Yavuz Van Giersbergen, Türkiye liderliğinde gerçekleşen 8. Küresel Hemşirelik Eğitim Sempozyumu da (8th Global Nurses Education Symposium) gerçekleşmiştir.

Bu sempozyuma Acıbadem Ameliyathane ve MSÜ Eğitim ve Gelişim Hemşiresi Karin Demirci Robotik ve Minimal İnvaziv Cerrahide Hemşirelik Bakımı konusu ile Acıbadem Genel Müdürlük Eğitim ve Gelişim Hemşiresi Hülya Özkol Saygı Yeni Hemşireleri Desteklemek isimli konularıyla katılmışlardır. Acıbadem Sağlık Grubu’nda üroloji vakalarında robotik cerrahi hemşiresinin yetkinliğinden bahseden Karin Demirci konu ile ilgili deneyimlerini paylaşmıştır. Hızla büyüyen Acıbadem Sağlık Grubu’nda yeni hemşireleri desteklemenin öneminden bahseden Hülya Özkol Saygı Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü’nün yeni hemşireleri desteklemek için devam eden uygulamalarını anlatmıştır.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.