Misafir Karşılama, Ağırlama, Uğurlama

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde 17 Ekim – 23 Kasım 2017 tarihleri arasında misafir karşılama, ağırlama ve uğurlama içeriği ile, Turizm İşletmecisi, Kurumsal Eğitimci, Yönetim Danışmanı, Seyahat Yazarı, Blogger Sayın Cenk Çığır tarafından “Guestology Eğitimi” gerçekleşti. Yoğunluğun çok olduğu birbir hasta ile karşılaşan, yatan hasta katları, yoğun bakımlar, onkoloji, acil,  gibi bölümler eğitime dahil edildi.

Eğitim öncesi klinik yöneticileri ile tanışıp o alanın zorluklarını dinleyen eğitimci sonrasında alanlarda habersiz gözlem yaparak çalışanların misafir karşılamadaki tutum ve davranışlarını izledi.  Acil servis, yatan hasta katları ve yoğun bakımlar özelinde 3 farklı eğitim modülünü ilgili birimlerin çalışanlarına hasta/misafir gözünden nasıl algılandıklarını ustalıkla aktardı. Misafir karşılama, ağırlama ve uğurlama becerisini geliştirmenin hasta memnuniyeti ve kurum vizyonuna katkısına dikkat çekti.

252’si hemşire toplam 292 çalışanın katılım sağladığı eğitim programı tam günlük, 10 sınıf içi eğitim ve sonrasında 4 tam günlük klinik gözlem ile tamamlandı. Eğitime çalışanlar büyük ilgi gösterdi. Eğitim profesyonel kimlik kazanma konusunda olumlu çıktılarla sona erdi.

Eğitimin planlanma ve katılımcılara ulaştırılmasındaki destek ve çabasından dolayı Hemşirelik Hizmetleri Direktör Yardımcımız “Neşe Bakoğlu”na teşekkür ederiz.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.