Onkolojide Hasta Bakımını Güçlendirme Sempozyumu

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Acıbadem Maslak Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri tarafından 2 Temmuz 2024 tarihinde 12:00 -17:00  saatleri arasında Acıbadem Maslak Hastanesi Konferans Salonunda “Onkolojide Hasta Bakımını Güçlendirme Sempozyumu” gerçekleşmiştir. Sempozyum Başkanlığını Acıbadem Maslak Hastanesi Direktör Yardımcısı Uzm. Hem. Serpil İsabetli ve Acıbadem Üniversitesi Prof. Dr. Vesile Ünver yapmıştır.

Sempozyum onkoloji hemşireliği alanındaki güncel yaklaşımları meslektaşlarımızla paylaşmak amacı ile düzenlenmiştir. Sempozyum içeriği ile bu alanda çalışan hemşirelerin güçlenmesine ve aynı zamanda bakım verdikleri hastaların sonuçlarının iyileştirilmesine önemli katkı sağlaması planlanmıştır.

Sempozyum 2 Panel olarak gerçekleşmiş olup ilk panel oturum başkanlığını Prof. Dr. Özlem Er  ve Prof. Dr. Vesile Ünver yapmıştır. İlk konuşmacı olarak Doç. Dr. Atakan Demir “İmmünoterapi ve Akılcı İlaç Yaklaşımları” konulu sunumunu gerçekleştirmiştir.  Sn. Demir’in sunumundan sonra Arş. Gör. Tuğba Yorulmaz “Bakım ve Semptom Yönetimi” konulu sunumunu gerçekleştirmiştir. 1. Panelin son konuşmacısı olarak Hem. Ayşe Yaramış “Girişimsel İşlemlerde Hasta Yönetimi” konulu sunumunu paylaşmıştır.

Sempozyumunun 2. Panelinin oturum başkanlığını Prof. Dr. Ükke Karabacak ve Prof. Dr. Gülbeyaz Can yapmıştır. İlk konuşmacı olarak Prof. Dr. Özlem Sönmez “Onkolojik Aciller”konulu sunumunu gerçekleştirmiştir. Sn. Sönmez’in sunumundan sonra Prof. Dr. Vesile Ünver “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tedaviler” konulu sunumunu gerçekleştirmiştir. 2.panelin son konuşmacısı olarak Uzm. Hem. Ayşin Kayış “Hasta Bakımında Psikolojik Yönetim” konulu sunumunu paylaşmıştır.

Programa Acıbadem Sağlık Grubu Hastaneleri hemşireleri, kurum dışı hemşireler ve üniversite öğrencileri dahil olmak üzere toplamda 89 kişi katılım sağlanmıştır.

  • Paylaş

Önceki Yazı Abortuslar ve Hemşirelik Yaklaşımı

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.