Yeni Bir Entegrasyon “Ameliyathane Hemşireliği Simülasyon Eğitimi”

Klinik Simülasyon Laboratuvarına entegrasyonlarımıza bir yenisi daha eklendi. Ameliyathane Hemşireliği Simülasyon Eğitimi. Ameliyathane ve MSÜ Koordinatörlüğü ile Eğitim Gelişim Koordinatörlüğü işbirliği içinde gerçekleştirilen entegrasyon çalışmalarında, alanında uzman ameliyathane hemşireleri ve simülasyon eğitmenleri klinik alan ihtiyaçlarını belirleyerek içerikleri oluşturdular.

21 Haziran 2018 tarihinde ilki gerçekleşen eğitimde katılımcılar steril alan oluşturma, sayım, time-out, değerli örnek-patolojik örnek alma, elektrikli cihaz yanıklarının önlenmesi ve sign-out süreçleri ile ilgili pratik yapma imkanı buldular.

Teorik anlatım ve beceri uygulamalarının ardından gerçek bir ameliyathane ortamının yansıtıldığı eğitimde gerçekçiliği artırılması adına, kullanılan tüm cerrahi alet, malzeme ve cihazlar temin edildi.

Cerrahi kesi görünümünün oluşturulması ve gerçekçiliğin arttırılması için simülatörler üzerine mülaj uygulamaları yapıldı. Katılımcılar beceri uygulamalarının ardından her bir konu başlığında senaryo uygulamaları ile bilgilerini pratik uygulamaya yansıtma imkanı buldular.

 

 

  • Paylaş

Önceki Yazı Meme Kanserine Karşı Beraber Yürüyoruz
Sonraki Yazı Misafir Karşılama, Ağırlama, Uğurlama

Yorumlar

Yorum Bırak

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.