Bilgi Ve Deneyimlerimizle Basınç Yarası & Basınç Yarası Simülasyon Atölyesi Devam Ediyor

Acıbadem Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Hemşirelik Bölümü ve Klinik Simülasyon Merkezi (CASE) iş birliği ile Mölnlycke firması sponsorluğunda 13 Ekim 2017’de “Bilgi ve Deneyimlerimizle Basınç Yarası” programı 80 kişinin, 14 Ekim 2017’de  “Basınç Yarası Simülasyon Atölyesi” 16 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmişti. 12 – 13 Ocak ve 19 – 20 Ocak tarihlerinde “Basınç Yarası Simülasyon Atölyesi” yeniden düzenlenerek 58 kişinin katılımı sağlandı.

                   
 

Simülasyon Atölyesi sabah oturumu tanışma ve ön testlerin
yapılmasıyla başladı, Klinik Simülasyon Merkezi (CASE)
gezisiyle devam etti. Katılımcılar sırasıyla üç grup
halinde Basınç Yarası Risk Değerlendirme, Basınç Yarası
İzlem ve Değerlendirme, Basınç Yarası Bakım Uygulamaları
Atölyelerine katıldılar. Her atölyede konuyla ilgili
teorik anlatım ve demonstrasyonların sonrasında
katılımcılara birebir uygulamalar yaptırıldı.

Programada Prof. Dr. Sema Kuğuoğlu, Doç. Dr. Vesile Ünver, Öğr. Gör. Dr. Zehra Kan Öntürk,  Öğr. Gör. Yasemin Uslu, Arş. Gör. Hilal Yıldız, Uzm. Hem. Zehra Belhan, Uzm. Hem. Emine Uygun, Hem. Şirin İnceoğlu programda eğitmen olarak görev aldılar. Atölyelerde ve senaryoda mulaj uygulamalarından yararlanıldı.

Gün sonunda katılımcılar ve programda yer alan eğitmenler ile değerlendirme yapıldı. Katılımcılar, eğitim uygulamalı olduğu için öğrendikleri bilgiyi çalıştıkları alanlara daha rahat yansıtabileceklerini, yara bakımı ve kullanılan ürünler ile ilgili kendi alanlarında neleri değiştirebileceklerini düşündüklerini ilettiler.

Katılımcılara sertifikaları takdim edildikten sonra program sonlandı.

 

                     

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.