7. Hemşirelik Dünyası Konferansı (NWC 2023) gerçekleşti…

16-18 Ekim 2023 tarihleri arasında Boston, Massachusetts, ABD ev sahipliğinde hibrit olarak “HEMŞİRELİK: Hemşireliği Geliştiren En Yeni ve Benzersiz Araştırma Stratejileri teması ile “7. Hemşirelik Dünyası Konferansı  (NWC 2023) gerçekleşmiştir.

Üç gün boyunca, dünyanın dört bir yanından seçkin konuşmacılar, araştırmacılar, bilim insanları, akademisyenler, hemşireler, hemşirelik pratisyenleri, sağlık uzmanları, ebeler, klinisyenler ve endüstri devleri bu konferansta hemşirelik uygulamaları, eğitimi ve yönetimindeki gelişmeleri bilgilendiren olağanüstü araştırmalar sunmuştur.

Acıbadem Hemşirelik Hizmetleri Direktörü Saliha Koç Aslan’ın Hemşirelerin Terfi Değerlendirmesinde Kullanılan Bir Araç: Bir Üst Pozisyon Aday Değerlendirme Formu isimli çalışmasıyla katıldığı etkinlikte çalışması liderlerin değerlendirme sürecinde kullanılan bir aracı anlattığı için dikkat çekmiştir. 2005 yılından beri Acıbadem hemşirelik hizmetleri direktörlüğünün kullandığı bu formun maddelerinin literatürle desteklenen sonuçlarından bahsedilmiştir. Ayrıca formun Acıbadem kültürünü yaratmak, sürdürülebilirliği sağlamak, Acıbadem çatısı altında yeni açılan hastanelere yönlendirerek kariyerlerini desteklemek, ortak platformlarla yönetici birliği sağlamak, deneyimlerimizi ve oluşturduğumuz bu değerlendirme kriterlerini paylaşarak sektöre rehberlik etmek, geleceğin yönetici liderlerini objektif ölçülebilir kriterler ile seçmek ve adaylara adil bir değerlendirme ölçeği olduğunu göstermek gibi birçok farklılığı olduğundan da bahsedilmiştir.

2020 - Acıbadem Hemşirelik - Tüm Hakları Saklıdır.